Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

NICOLE COOKE nepřekonatelná na MS v Lisabonu

15.10.2001 12:46

LISABON 12. října (ČTK) - Osmnáctiletá Angličanka Nicole Cooková pokračovala i dnes na světovém šampionátu v silniční cyklistice ve sbírání zlatých medailí. Mezi muži do 23 let kraloval ukrajinec Popovič. Náš David Kupka skončil na 33. a Petr Šesták 53. místě.

Bookmark and Share

V silničním závodě juniorek na trati o délce 72,6 kilometru zvítězila Cookeová o 17 sekund před Pleuni Mohlmannovou z Nizozemska, třetí skončila Maja Wloszczowská z Polska. Cookeová tak nejen obhájila své prvenství z loňského šampionátu z francouzského Plouay, ale během měsíce potřetí vystoupila MS na nejvyšší stupeň. Před měsícem dominovala v americkém Vailu v cross country na horských kolech, před třemi dny nenašla přemožitelku v časovce. I Wloszczowská uspěla ve Vailu, kde skončila druhá. Skvělou sezónu dnes podtrhl ukrajinský Yaroslav Popovych, světový jezdec číslo 1 mezi třiadvacetiletými. V posledním kole zaútočil na itala Giampaola Carusa a sólově si dojel pro vítězství. V loňském roce získal tento ukrajinec v Plouay stříbro za Petrovem (RUS), ale v Lisabonu neponechal nic náhodě. Popovych jasně potvrdil svou výkonnost 19. vítězstvím v sezóně, když on a jeho ukrajinští kolegové zcela ovládli silniční závod mužů do 23 let. Popovychova "pravá ruka", Ruslan Gryschenko získal bronz, zatímco evropský U23 šampión Giampaolo Caruso se musel spokojit se stříbrem. Není jistě náhodou, že všechny tři medaile pochází ze stejného "amatérského" týmu: Italského Vellutex-Zoccorinese. výsledky juniorky:  1. Nicole Cooke (GBr)                      2.01.25 (35.93 km/h)  2. Pleuni Möhlmann (Ned)                      +0.17  3. Maja Wloszczowska (Pol)                    +0.29  4. Natalia Boiarskaia (Rus)                   +1.18  5. Giorgia Bronzini (Ita)                     +1.46  6. Charlotte Becker (Ger)    7. Diana Elmentaite (Ltu)    8. Vera Koedooder (Ned)    9. Modesta Vzesniauskaite (Ltu)    10. Andrea Knecht (Swi)   výsledky muži do 23 let:  1. Yaroslav Popovych (Ukr)         4.02.43 (41.876 km/h)  2. Giampaolo Caruso (Ita)             +0.17  3. Ruslan Gryschenko (Ukr)            +1.24  4. Alexandr Kolobnev (Rus)            +1.31  5. Jonas Ljungblad (Swe)    6. Allan Davis (Aus)    7. Jurgen Van Goolen (Bel)    8. Luca Solari (Ita)    9. Christian Pfannberger (Aut)    10. Daniele Bennati (Ita)  

Diskusní fórum pro: "NICOLE COOKE nepřekonatelná na MS v Lisabonu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |