Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole do Moravského krasu a za návštěvou Rozhledny Veselice - Podvrší

6.6.2002 10:56

Stále více příznivců přírody používá k jejímu poznávání kola. Moravský kras si určitě zaslouží co nejšetrnější pohyb návštěvníků v tomto přírodním fenoménu. Přispěním Spolku pro rozvoj venkova Moravský kras byla v minulých 3 letech vyznačena v Moravském krasu síť cyklotras v celkové délce cca 230 km.

Bookmark and Share

Jedněmi z nich jsou i cyklotrasy č. 5117 – Blansko – Boskovice a č. 5116 – Blansko – Petrovice. Trasa první odbočuje u ČKD Blansko z Jantarové stezky a pokračuje kolem vlakového nádraží městem Blanskem, kde se na ni po cca 1,5 km napojuje trasa č. 5116 vedoucí rekreační oblastí Palava a dále směřující přes Obůrku do k Rozhledně na kopci Podvrší u Veselice. Výstupem na tuto novou dominantu budou její návštěvníci odměněni pohledem na podstatnou část Moravského krasu a další informace, jak o rozhledně, tak výhledech z ní, lze získat na jejich www stránkách . Informaci, jak z Veselice pokračovat dál, získají cykloturisté z nových velkoplošných informačních map, které jsou součástí Dopravního cyklistického systému v Moravském krasu, a které byly v počtu 35 ks osazeny v jednotlivých obcích regionu. Závěrem nezbývá než popřát všem, kdo do Moravského krasu na kole zavítají, hezký výhled z rozhledny a doufat, že pohybem v krásné přírodě načerpají nové síly do každodenního shonu.

Diskusní fórum pro: "Na kole do Moravského krasu a za návštěvou Rozhledny Veselice - Podvrší"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |