Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Krnov a Opavu spojí cyklistická stezka

24.9.2002 08:25

Opava (www.ostravskenoviny.cz) - Vybudovat cyklostezku na trase Krnov, Úvalno, Brumovice, Holasovice a Opava se rozhodli vedoucí představitelé těchto měst a obcí. Cykostezka bude dlouhá 25 kilometrů a její cena by neměla přesáhnout 27 miliónů korun.

Bookmark and Share

„Cyklostezka je plánovaná jako komunikace určená výhradně pro cyklisty. Povede mimo frekventovanou dopravu v údolní nivě řeky Opavy,“ říká Ing. Martin Dostál z odboru vnějších vztahů magistrátu města Opavy o projektu, který vzešel z iniciativy tohoto města. Financování stezky se rozdělí poměrně mezi zúčastněné obce a města. Přesný podíl však dosud nebyl určen. Jisté je pouze rozdělení nákladů na financování projektových prací. Jejich celková cena bude jeden milión korun. Z toho Opava zaplatí 640 tisíc, Krnov 320 a ostatní obce po deseti tisících. „Samozřejmě, že tyto částky na projektovou dokumentaci mohou být nižší,“ říká Martin Dostál, „třináctého září jsme zažádali o grant z programu PHARE – CBC 2000 a výše tohoto grantu může činit až tři čtvrtiny nákladů“. Dosud se představitelé zúčastněných obcí nedohodli na způsobu výstavby, tedy zda bude každá zvlášť budovat svůj úsek nebo vytvoří svazek za tímto účelem a budou postupovat společně. Samotná cyklostezka má podle zpracovatelů nadregionální význam a zajistí nejenom bezpečnost cyklistů, ale podpoří i rozvoj turistického ruchu na česko – polském příhraničí.

Diskusní fórum pro: "Krnov a Opavu spojí cyklistická stezka"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |