Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kde jsou cyklisté vítáni?

3.11.2005 09:43

V letošním roce zahájila Nadace Partnerství projekt Cyklisté vítání, národní certifikaci služeb v cestovním ruchu. Projekt je zaměřen na zvýšení kvality služeb nabízených cyklistům a cykloturistům. Domácí i zahraniční cykloturisté nachází v Česku bohatou síť cyklotras, chybí však nabídka služeb odpovídající evropským standardům. Zavedení certifikace nabídne cykloturistům jednoduchý přehled o místech, kde jsou cyklisté skutečně vítáni.

Bookmark and Share

Certifikát Cyklisté vítáni tak bude známkou kvality upozorňující na restaurace, ubytovací zařízení nebo turistické cíle, které jsou výborně připravené postarat se o své hosty - cyklisty. Ti zde mají k dispozici základní technickou pomoc pro opravu kola, bezpečné místo pro jeho uschování nebo možnost vyprání a usušení výstroje. Značka Cyklisté vítáni znamená ale i to, že cyklista na jídelním lístku restaurace nalezne lehké zdravé pokrmy, iontové a nealkoholické nápoje. Nadace Partnerství v rámci projektu Cyklisté vítáni vyškolila 70 hodnotitelů, kteří pokrývají území celého Česka a jsou připraveni pomoct poskytovatelům služeb v průběhu celého procesu udělování certifikátu. Zařízení, které obdrží certifikát má pak právo na používání chráněné známky Cyklisté vítáni a zveřejnění informací o sobě na internetových stránkách projektu. Do června 2007 je certifikace nabízena bezplatně. Webové stránky www.cyklistevitani.cz slouží jako centrum údajů o certifikovaných zařízeních pro  internetové vyhledávače, kartografická nakladatelství, destinační agentury a turistická a městská informační centra. Zájemce o certifikát tam nalezne povinná a doplňková kritéria pro daný typ zařízení a kontakt na hodnotitele. Podobný systém funguje od roku 1996 v Německu a od roku 2001 je zaváděn i v Rakousku. Pokud Vás projekt Nadace Partnerství zaujal, kontaktujte prosím pro jakékoliv informace koordinátora ve vašem regionu.

Diskusní fórum pro: "Kde jsou cyklisté vítáni?"

Názor Autor Datum a čas
RE: RE: RE: Kde jsou... Častý uživatel kempu 19. 2. 2006, 22:43
RE: RE: Kde jsou cyk... Aleš Linhart - certifikator 31. 1. 2006, 08:47
RE: Kde jsou cyklist... Častý uživatel kempu 28. 1. 2006, 21:25
RE: RE: Kde jsou cyk... Aleš Linhart - certifikator 16. 12. 2005, 07:37
RE: Kde jsou cyklist... Zdeněk Kubík 15. 12. 2005, 18:42
RE: Kde jsou cyklist... fortal 6. 11. 2005, 17:35

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |