Starosta odstartoval Galaxy maraton na historickém bajku

16.5.2006 08:18

Vítězem 2. závodu GALAXY ANLEN SÉRIE 2006 na 63 km se stali Tomáš Tvrdík (Michelin MTB team) a Eva Hašková z Plzně. Na 42 km vyhráli domácí prachatičtí jezdci Matěj Nepustil (ČS MTB II) a Jana Valešová (Galaxy Anlen Prachatice), oba věkem ještě v kategorii kadetů.

Na startu začalo sice krátce pršet, ale pak se počasí umoudřilo a bikerům zasvítilo sluníčko. Jako první vyjel před pelotonem starosta Prachatic ing. Jan Bauer na historickém kole Františka Babického. Vrchařskou prémii delší trati na Libíně získal Pavel Bartoň (Spartak Jihlava), ale do cíle více než s tříminutovým náskokem dorazil první Tomáš Tvrdík před Tomášem Kozákem a Pavlem Bartoněm. Na závěr závodu proběhla samozřejmě bohatá tombola startovních čísel. Mezi cenami byla spousta sportovního vybavení, hlavně cyklistického od firem Galaxy, CykloŠvec, Kenda, Progress, Bretton, Fabian, Enervit, Sun Race, Cyklostar, Star collection, ale i od firem necyklistických - Platan, ZŘUD, Radio Faktor, Studio Duha aj., kteří patřili ke sponzorům závodu. Opět se losovalo jako ve Zruči zapůjčení auta Toyota Aygo od firmy Toyota Dolák do dalšího závodu Galaxy Anlen série, který se pojede jako Galaxy Petyša tour 17.6.v Rožnově pod Radhoštěm. Tuto hlavní cenu v tombole získal Míla Heller z Prahy. Další atrakcí pro diváky se stala exhibice na U rampě, kde exhibovali tito jezdci: Honza Jílek (21 let. Olomouc), 1. místo mistroství světa 2005 (vertikální rampa), Hoffman Bikes, Petr Papoušek (17 let, Olomouc), 10. místo mistroství světa 2005 (street), KHE Bikes, Tomáš Kovařík (19 let, Olomouc), 2. místo český pohár 2004 (flatland), GT Bikes a František Zíka na skateboardu. Závody zpestřila i zajímavá výstava historických kol Františka Babického. Kompletní výsledky a bohatá fotogalerie ze závodu je k dispozici na www.galaxy-bike.cz/serie Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Starosta odstartoval Galaxy maraton na historickém bajku"