Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SHOCart pokřtí na SportLifu novou edici cyklomap.

7.11.2007 10:30

Kartografické vydavatelství SHOCart oficiálně představí v sobotu 10.11. v 11:00 novou řadu cykloturistických map České republiky v měřítku 1:60 000. Slavnostní křest proběhne v rámci veletrhu Sport Life na pódiu pavilonu G2 brněnského výstaviště. Samotného aktu se ujme Jan Kopka.

Bookmark and Share

    Kartografické vydavatelství  SHOCart oficiálně představí v sobotu 10.11. v 11:00 novou řadu cykloturistických map České republiky v měřítku 1:60 000. Slavnostní křest proběhne v rámci veletrhu Sport Life na pódiu pavilonu G2 brněnského výstaviště. Samotného aktu se ujme Jan Kopka, letošní vítěz nejtěžšího cyklistického závodu planety, Alaska Iditarod Invitational, událost bude slovem provázet Robert Bakalář.   Nové cyklomapy nahradily postupně během podzimu 2006 a jara 2007 původní edici v měřítku 1:75 000 a přinášejí mnohé inovace a vylepšení: Zásadní změnou je nabídka jiných vhodných cest mimo značené cyklotrasy, které v současnosti vedou v naprosté většině po silnicích s méně či více frekventovaným provozem. Všechny nové trasy byly projety více než 60-ti jezdci z řad orientačních běžců, cyklistů a studentů kartografie. Výsledkem je ověřená a reálná klasifikace cest z pohledu povrchů a jízdní obtížnosti. Na nových cyklomapách vás tak na první pohled oproti dřívějším vydáním zaujme asi trojnásobná hustota a nabídka nových cest vhodných pro cykloturistiku, včetně jejich grafické klasifikace - povrchy, kilometráž, nebezpečné úseky, nesjízdné nebo jednosměrné úseky. Další výraznou změnou oproti původním cyklomapám je větší měřítko. Mapy jsou nyní v měřítku 1:60 000, interval vrstevnic je 10 m (původně 1:75 000 a interval 20m). Větší měřítko umožní nejen lepší čitelnost, ale i zobrazení nových údajů (např. turistické rozcestníky). S novým měřítkem je spojen i větší formát. Mapový list je zvětšen na formát 960x660 mm (dříve 660x450 mm). Výsledný formát má po složení velikost 107x165 mm (dříve 110x225 mm). Složená mapa je tedy menší a díky novému skládání i kompaktnější. Provedení mapy je oboustranné. Z jedné strany nová mapa, zadní strana nahrazuje dřívější brožuru a obsahuje nově zpracované návrhy cyklovýletů. Tipy na výlety jsou opatřeny barevnými profily, které zobrazují výškový průběh, rozlišení povrchů, návaznost na značené cyklotrasy a turistické značení, klasifikaci obtížnosti a doporučený typ kola. Nechybí samozřejmě ani informace o památkách a zajímavostech, informačních střediscích, či cykloslužbách (servisy, půjčovny apod.). Nové cyklomapy od vydavatelství SHOCart nemůžete na prodejních místech rozhodně přehlédnout. V současné době patří mezi povinnou výbavu každého nadšeného cykloturisty.

Diskusní fórum pro: "SHOCart pokřtí na SportLifu novou edici cyklomap."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |