Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nový rok přináší Cyklotrasy 2.18

15.1.2010 14:59

Počátkem roku 2010 vyšla nová verze Cyklotras 2.18, počítačového programu pro plánování a evidenci výletů na kole. Nová verze přináší přímé nastavování měřítka mapy a profilu, jednodušší aktualizace map, snadnější vyvolání informací o místě a cestě, nový způsob označování míst, pokročilejší export a import souborů GPX, lepší práci se soubory keší, několik novinek v editaci map a nové mapy Orlickoústecka, Nízkých Tater a Veľké Fatry.

Bookmark and Share

Cyklotrasy jsou počítačový program určený pro PC s operačním systémem Windows. Dají se volně stáhnout a nainstalovat ze stránek www.cyklotrasy.info, oddíl Stažení. V současné době obsahují 70 českých, 24 slovenských a 3 zahraniční cyklomapy. V mapách můžete plánovat Vaši vlastní trasu jednoduše tak, že poklepete na několik křižovatek, přes které trasa povede. K dispozici máte také jmenný rejstřík míst. Program hledá, na základě vašeho nastavení, trasu po silnicích, vozových cestách nebo značených lesních a polních cestách a pěšinách. Hledaná trasa může být nejkratší, s nejmenším nebo naopak největším stoupáním, optimalizovaná pro silnici, terén, značené cyklotrasy nebo turistické značky.

Při vytváření trasy vidíte její výškový profil, statistické údaje a itinerář trasy, včetně nadmořských výšek, převýšení a sklonu, zeměpisných poloh, značení, textů nebo fotografií vybraných míst. Hotové trasy program umožňuje ukládat, tisknout, exportovat do souborů webových stránek, souborů vhodných pro GPS (GPX, PLT, WPT) nebo vkládat do deníku výletů. V deníku můžete k výletu doplnit také údaje z vašeho tachometru, GPS, pulsmetru, či další vaše poznámky. Výlet můžete také vložit do veřejného deníku na internetové stránce http://denik.klenot.cz/ . Cyklotrasy též umožňují vést evidenci oprav na kole, zobrazují v mapě skrýše z geocachingu a dovolují prohlížet záznamy z GPS.

Výběr z novinek verze 2.18:

 • V panelu nástrojů se dá měnit měřítko mapy a profilu pomocí rozbalovacích nabídek
 • Nový způsob označování míst v mapě
 • Informace o místě nebo cestě kliknutím levého tlačítka myši v mapě
 • Na webu vidí uživatel jen aktualizace map, které jsou novější, než ty instalované v jeho PC
 • V exportu do souborů GPX se dá nastavit diakritika a možnosti exportu WayPointů
 • Při importu souborů GPX se ukazuje i datum a čas
 • Při napojení výletu z deníku na soubor GPX se automaticky načte datum a čas
 • Otevírání více souborů geocachingu (LOC, GPX) najednou
 • Několik novinek pro tvůrce map
 • Nové mapy Orlickoústecka, Nízkých Trater a Velké Fatry.
 • Stávající mapy aktualizovány.

Další informace o Cyklotrasách najdete na webových stránkách www.cyklotrasy.info.

Závěrem ještě dvě pozvánky. První je na festival Cyklocestování, který se uskuteční 6.-7. února ve Frýdku-Místku a 13.-14. února v Hradci Králové. Kromě poutavého povídání a promítání cykloturistů bude na tomto festivalu prezentován také program Cyklotrasy. Více informací na www.cyklocestovani.cz .

 

Druhá pozvánka se týká sociální sítě Facebook, kde jsme v listopadu založili stránku věnovanou událostem kolem našeho programu Cyklotrasy. Najdete ji na www.facebook.com/pages/Cyklotrasy/209919605239/ . Přijďte nás podpořit :-)

 

Stanislav Ubík

Diskusní fórum pro: "Nový rok přináší Cyklotrasy 2.18"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |