Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na elektrokole napříč Jeseníky

21.11.2013 14:17

Pokud jste nadšenci turistiky, ale po vlastních se Vám šlapat nechce, zkuste navštívit Jeseníky na elektrokole a projet si některé z cyklostezek, které Vám malebná krajina nabízí. Vybrat si zde můžete z různých stupňů náročnosti a délky trasy. Projet se zde tak můžou sportovní nadšenci, kteří preferují kopce, převýšení a obtížné trasy, ale i úplní amatéři a spíše rekreační sportovci.

Bookmark and Share

Jedna z kratších cyklostezek, kterou si v Jeseníkách můžete užít, má asi 16,5 km a prochází přes Jeseník, Dětřichov, Rejvíz, Zlatý Chlum, Křížový vrch a zpět do Jeseníku. Velice zajímavým místem, které si při projíždění této cyklostezky určitě nenechte ujít, je nejznámější Jesenická rezervace Rejvíz. Tady je ale potřeba, abyste sestoupili z kola a po haťovém chodíčku šli pěšky až k Velkému mechovému jezírku. Následuje asi 200-metrové stoupání a pak už nás od dalšího zajímavého místa, rozhledny na Zlatém Chlumu, dělí jen 5 kilometrů po pohodlné hřebenové cestě. Ta nám poskytne impozantní výhled na Hrubý Jeseník, Rychlebské hory nebo Zlatohorskou vrchovinu.

Jste-li fanoušci náročných tras, i pro Vás máme báječný tip, kterým budete ohromeni. Tato stezka je vhodná pro trekingové až horské elektrokolo, jelikož převážně vede po silnicích s asfaltovým povrchem, až na pár polních a lesních úseků. Vede z Rýmařova přes Slunečnou, Sovinec a Rešovské vodopády. Už samotné bývalé hornické město Rýmařov je zajímavým bodem naší vyjížďky. Tyčí se zde barokní radnice, kaple a církevní stavby, které stojí za to vidět. Rozhodně nejzajímavějšími místy, které tuto cyklostezku protínají, je hrad Sovinec a Rešovské vodopády. Na gotickém hradě Sovinci, jakožto vyhledávaném kulturním středisku, můžeme v době sezóny narazit na různá představení a festivaly. Pokud pojedeme zalesněným údolím podél řeky Huntavy, dojedeme k Národní přírodní památce Rešovské vodopády. Krása vody, protékající mezi dvěma kaskádami, uchvátí nejednoho pozorovatele a určitě stojí za najeté kilometry.

 

Další, ale zdaleka ne poslední stezka, kterou v okolí Jeseníků můžeme absolvovat, vede z Velkých Losin přes Tři kameny a Hanušovice, dlouhá asi 40 km. Velice zajímavým místem je výchozí bod vyjížďky, a to Velké Losiny. Nachází se zde renesanční zámek s ruční papírnou, muzeem papíru a termálním koupalištěm. Dále budeme projíždět neoznačenou cestou k obrovským skalním útvarům zvaným Tři kameny, ze kterých je krásný výhled na Černou Stráň a Kralický Sněžník. To vše můžete hravě zvládnout na pohodlných elektrokolech. V neposlední řadě se po cestě můžeme kochat překrásným výhledem na hřeben Jeseníků.

Tyto cyklostezky jsou oblíbené nejen v letních obdobích, ale cyklisté je navštěvují takřka pořád, mimo období, kdy zapadají sněhem. Hlavní je, že až se příště budete ve svém volnu nudit a nebudete vědět do čeho píchnout, vezměte kolo a vyrazte do krásné jesenické přírody.

 

-pr-

Diskusní fórum pro: "Na elektrokole napříč Jeseníky"

Názor Autor Datum a čas
RE: Na elektrokole n... Kevin 15. 1. 2014, 20:28

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |