Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Češi vyjeli handicapovaným přes půl milionu

17.9.2014 15:31

Nový handbike, speciální kolo, či cestovné na závody. Osm handicapovaných lidí se bude opět věnovat cyklistice. A to díky projektu Birell jízda, do kterého se aktivně zapojilo přes 100 tis. lidí. Ti projeli speciální bránou a za každého cyklistu věnoval Birell 5 Kč na nákup cyklistického vybavení. Celkem se vyjezdilo 570.860 Kč.

Bookmark and Share

Patronem projektu, který začal v červnu letošního roku, je paralympijský šampion Jiří Ježek.

Cílem Birellu je motivovat lidi k aktivnímu trávení volného času. Proto jsme přišli s myšlenkou, že lidé pomohou handicapovým svým pohybem. Těší mě, že se aktivně zapojilo přes 100 tis. lidí včetně osobností, jako jsou Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec či Martin Doktor. Rád bych poděkoval všem, kteří projeli naší bránou, že vyměnili pohodlí domova za fyzickou aktivitu a pomohli tak těm, kteří to potřebují,“ řekl marketingový manažer značky Birell Luděk Baumruk.

 

Celkem lidé vyjeli částku 570.860 Kč. Nejvíce průjezdů zaznamenala brána umístěná u Lipna v neděli 17.8. V ten den jí projelo 5 865 lidí a displej se zastavil na částce 29.325 Kč. Brána putovala po všech krajích České republiky. Nejvyšší průměrnou částku za den ve výši 13.226 Kč vyjezdili Pražané, kde byla brána 4 dny.

Za vyježděnou částku teď pořídí Birell vybavení pro 8 handicapovaných lidí. Ti se tak budou moci vrátit zpět na kolo a užívat si pohyb. Dosud jim na potřebné vybavení chyběly peníze. Na nové kolo se už těší i Věra Závorková z Kutné hory: „Sport mi dává chuť do života. Je to něco, bez čeho nemůžu být. Dosud jsem se věnovala jen plavání. Díky Birell jízdě budu moci usednout na kolo a věnovat se sportu ještě více.“

 

Kateřina Krásová

Diskusní fórum pro: "Češi vyjeli handicapovaným přes půl milionu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz