Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valachy duatlon s rekorní účastí

6.5.2015 09:45

VELKÉ KARLOVICE – Nebývalému zájmu malých i velkých sportovců se těší závod VALACHY DUATLON, který se uskuteční v sobotu 9. května v rámci seriálu VALACHY TOUR v Resortu Valachy Velké Karlovice. Počtem účastníků má nakročeno stát se největším veřejným duatlonovým závodem v České republice. Nejnavštěvovanějšíduatlony v zemi dosud měly kolem 220 závodníků.

Bookmark and Share

„K úternímu poledni jsme měliregistrováno250 dospělých závodníků a velmi příjemně nás překvapil zájem o závodydětí. Jejich startovní listina s kapacitou 200 míst je již téměř plná, zbývají poslední tři desítky míst. Máme z toho radost, protože jedním z cílů VALACHY TOUR od počátku byla podpora sportu pro celou rodinu. I proto u nás také mají děti při registraci předem startovné do všech závodů za korunu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


Start i cíl VALACHY DUATLONu je u karlovického hotelu Galik. Závod dětí zde začne v 10 hodin. Ty nejmenší budou závodit v běhu, školáci nad 8 let v duatlonu na kratší vzdálenosti. Závod dětí je zařazen do Krajského poháru mládeže v triatlonu 2015 Zlínského kraje a koná se s podporou Českého olympijského výboru.


Patronem a startérem dětského závodu bude známý veslař, dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile a skifařský mistr světa Ondřej Synek. Ten se následně postaví i na start hlavního závodu, který obnáší 3 km běhu, 15 km horského kola a na závěr 1,5 km běhu.
Start závodu dospělých, původně plánovaný na pravé poledne, se posouvá na 12.30 hodin.

 

„Rozhodli jsme se jej posunout s ohledem na velký počet přihlášených dětí, abychom zajistili plynulou návaznost a bezpečný průběh. Věříme, že sportovci tento důvod pochopí, za což jim předem děkujeme,“ uvedl Vladimír Sušil.


Kromě Ondřeje Synka, který bude mít po závodu také besedu a autogramiádu, mohou sportovci při VALACHY DUATLONu poměřit síly i s dalšími osobnostmi. Na start se postavímj. přední český triatlet Filip Ospalý, známý biker a druhý muž loňské VALACHY TOUR Ondřej Fojtík, vítěz několik závodů českého poháru v olympijském triatlonu František Kubínek, mistryně ČR v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová i s dcerou Anetou, která je triatlonovou reprezentantkou, či přední slovenská triatletka Kristina Lapinová.

 

Všechny děti, které dokončí závod, v cíli obdrží dárky od partnerů a perníkovou medaili. Vítězové hlavního závodu si mezi sebe rozdělí věcné ceny a finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun. Registrace bude možná i na místě, u dětí do kapacity 200 míst.
V rámci doprovodného programu bude pro závodníky i fanoušky připraveno testovací centrum Specialized s možností testování nových modelů kol, a testování sportovních hodinek TomTom.


Seriál VALACHY TOUR obnáší celkem 5 závodů v různých disciplínách na profesionálně připravených tratích. Sportovcům mj. přináší možnost srovnat síly se známými osobnostmi. Jednotlivé akce jsou propojeny bodovým hodnocením, letos nově i pro závody dětí. V rámci VALACHY TOUR již proběhl noční závod na běžkách, po duatlonu bude následovat BIKE VALACHY (11. 7.), triatlon VALACHY MAN (7. 8.) a běžecký závod BĚHEJ VALACHY (24. 10.).

 

Více informací: www.valachytour.cz

 

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Valachy duatlon s rekorní účastí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |