Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

VALACHY DUATLON vyhrál Ondřej Fojtík, závod zlomil návštěvnický rekord

11.5.2015 11:19

VELKÉ KARLOVICE – Ondřej Fojtík se stal vítězem VALACHY DUATLONU - druhého závodu seriálu VALACHY TOUR 2015, který se konal v sobotu 9. května u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice. Mezi ženami si zlato odvezla Kristína Lapinová. Počtem závodníků – 278 dospělých a 200 dětí – VALACHY DUATLON nejen překonal loňskou návštěvnost, ale stal se patrně největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice.

Bookmark and Share

.„Duatlonu nás zatím není tak v kurzu jako třeba závody v běhu, horská kola či triatlon. Ty největší akce, zpravidla s delšími distancemi, mívají kolem dvou set závodníků. Velmi nás proto těší, že se podařilo přilákat tolik sportovců, zvláště mezi dětmi. Kapacita dětských závodů byla naplněna do posledního místa, spíše přeplněna, což bylo organizačně hodně náročné,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


 

Ondřej Fojtík

 

Trať VALACHY DUATLONU obnášela 3 kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a 1,5 kilometru běhu. Ondřej Fojtík, loni bronzový, zvítězil v čase 56 minut. „Byl to krásný, i když těžký závod. Po nočním dešti bylo dusno, v terénu to klouzalo. Závodní trasu znám nazpaměť, jezdím sem pravidelně trénovat, přesto mě dnešní bláto překvapilo. Zvláště sjezdy byly dost obtížné a hodně o technice, což asi nepotěšilo ty, kteří nejezdí pravidelně na horském kole, ale pro mě to byla výhoda. Kolo mi dnešní závod vyhrálo,“ pochvaloval si v cíli biker Ondřej Fojtík, profesionální cyklista a několikanásobný vítěz legendárního Drásala.

 

Kristína Lapinová


Jen osm vteřin za ním dorazil do cíle další z favoritů Svatopluk Janečka, třetí byl nejlepší český běžec do vrchu Tomáš Lichý. Mezi ženami stylem „start – cíl“ zvítězila Kristína Lapinová, dlouholetá slovenská triatlonová reprezentantka, která se vloni vrátila ke sportu po krátké mateřské pauze. „Trať byla moc pěkná, stihla jsem si užít i okolní krásnou přírodu. Terén je tu dost kopcovitý, ale na VALACHY TOUR jsem už potřetí a pomalu si začínám zvykat. Těším se na další závody, hlavně na triatlon a běh,“ pochvalovala si v cíli Lapinová. Druhé místo obsadila Tereza Tvarůžková a třetí byla stejně jako loni Šárka Grabmüllerová.


 

Ondřej Synek

 

Úctyhodným desátým místem zaujal speciální host VALACHY DUATLONU, veslař Ondřej Synek. Dopoledne nejprve jako patron dětských závodů startoval soutěže malých sportovců, trpělivě rozdával autogramy a pózoval před fotoaparáty, po poledni se pak do závodu dospělých zapojil i s manželkou Pavlou. „Vyjet kopce bylo celkem jednoduché. Horší byly sjezdy, kde jsem musel být hodně opatrný, a pak závěrečný běh, ten už bolel. S výsledkem jsem velmi spokojený. Hlavně jsem si to tady skvěle užil. Jsem tady už potřetí a moc se mi tu líbí,“ vyprávěl Ondřej Synek, jenž účast v duatlonu opět spojil s krátkou relaxační dovolenou v zázemí místního Spa hotelu Lanterna. „Nádherná příroda, klid, na Lanterně tradičně skvělá kuchyně, mé oblíbené frgály, k tomu relaxace ve wellness… Skvěle jsem si vyčistil hlavu,“ pochvaloval si Ondřej Synek, který dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku. „Smekám před všemi dětmi, které jsem na VALACHY DUATLONU viděl závodit. Bylo jich opravdu hodně a postavit se na start takového závodu, to chce hodně odvahy,“ dodal.
 

Dalším závodem série VALACHY TOUR bude 11. července maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na , stejně jako do zbylých dvou závodů seriálu – triatlonu VALACHY MAN (7. 8.) a běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY (24. 10.). Při všech dalších akcích budou součástí také závody pro děti.

 

Vítězové VALACHY DUATLONU:
 

Muži:

  1. Ondřej Fojtík (FORCE KCK Zlín) 0:56:40
  2. Svatopluk Janečka (Ski-turist Velké Karlovice) 0:56:48
  3. Tomáš Lichý (TJ TŽ Třinec) 0:58:07

Ženy:

  1. Kristina Néč-Lapinová (Rocktechnik) 1:10:53
  2. Tereza Tvarůžková (VRVteam) 1:12:43
  3. Šárka Grabmüllerová (B&H České Budějovice) 1:13:01

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "VALACHY DUATLON vyhrál Ondřej Fojtík, závod zlomil návštěvnický rekord"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz