Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Startovní listina VALACHY MANa už se plní, součástí opět budou i závody štafet a dětí

20.7.2015 13:31

Seriál závodů VALACHY TOUR bude po červencovém závodu horských kol pokračovat v pátek 7. srpna další akcí a to svým "zlatým hřebem" – terénním triatlonem VALACHY MAN. Ten se loni počtem téměř 600 závodníků stal největším veřejným triatlonem v České republice s intervalovým startem.

Bookmark and Share

Uskuteční se opět u nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově, která i se svým členitým okolím nabízí ideální terén pro propojení tří disciplín triatlonu: plavání, kola a běhu. „O účast je tradičně velký zájem, doporučuji s registrací neváhat, v posledních dvou ročnících jsme měli vyprodáno. Kapacita je 650 závodníků a polovina startovních míst je v současné době rozebrána,“ říká prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


Pro sportovce budou opět připraveny dvě trasy různé náročnosti. „Chceme, aby byl závod lákavý jak pro rekreační sportovce, tak i trénované borce. A kdo se necítí na zvládnutí všech tří disciplín, může se společně se svými přáteli, kolegy či rodinnými příslušníky zapojit formou tříčlenných štafet, které se již v minulosti staly oblíbeným a vítaným zpestřením závodu,“ dodal Vladimír Sušil.


Loni poprvé byly součástí závody dětí, uskuteční se i letos. Nejmenší děti čeká závod v běhu, starší si již vyzkouší kombinaci všech tří disciplín na kratších vzdálenostech.


Závody VALACHY TOUR tradičně zpestřuje účast sportovců známých jmen. Letošní ročník přinese „souboj mistrů“: na start se postaví nejúspěšnější český Ironman Petr Vabroušek a úspěšný triatlet, olympionik Jan Čelůstka. „Oba již mají na svém kontě vítězství v některém z minulých ročníků VALACHY MANa, aktuálně jsou oba ve výborné závodní formě. Jejich účast bude zajímavým zpestřením a pro řadu sportovců vítanou příležitostí k poměření sil,“ dodal Vladimír Sušil.


Stejně jako loni, i letos bude VALACHY MANa komentovat sportovní redaktor a moderátor Stanislav Bartůšek.
Registrace probíhá na www.valachytour.cz, až do 4. 8. za zvýhodněnou cenu. Startovné zahrnuje mimo jiné i dárek – kompresní návleky a sportovní čelenku. Děti mají při registraci předem startovné za symbolickou korunu.


Vítězové v mužské i ženské kategorii dlouhé trati si mezi sebe rozdělí Prize money Cetelem ve výši 40 tisíc korun. Připraveny jsou i atraktivní ceny od sponzorů pro vítěze věkových kategorií na obou tratích nebo hodnotné ceny v tradiční horské prémii. Připraven bude také doprovodný program s tradičním testovacím centrem horských kol Specialized a sportovních hodinek TomTom, bohatou tombolou a koncertem Kabát revivalu.

Trasy VALACHY MANa:

  • DLOUHÝ (350 m plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km)
  • KRÁTKÝ (250 m plavání, 12 km kolo - horské či trekingové, 3,6 km běh)
  • ŠTAFETA (350 m plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km běh)

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Startovní listina VALACHY MANa už se plní, součástí opět budou i závody štafet a dětí "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |