Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Oslavte s námi první kulaté narozeniny!

26.1.2017 09:57

Jilemnická padesátka ZP MV ČR – 28. – 29. 1. Jilemnická 50 si za 9 let své existence rychle získala jméno a zařadila se mezi největší dálkové běhy pořádané v České republice. Svědčí o tom stovky účastníků, kteří se každoročně na závod do Krkonoš vracejí. Na letošní jubilejní 10. ročník vás opět zvou pořadatelé z ČKS Ski Jilemnice a organizátoři z Petr Čech Sport, a.s.

Bookmark and Share

Jilemnická 50 ZP MV ČR 2017 se pojede jako druhý závod seriálu ČUS Stopa pro život 2017. Zúčastnit se alespoň jednoho ze tří vypsaných závodů může opravdu každý, kdo má rád běh na lyžích a líbí se mu atmosféra dálkových běhů. Navíc zde máte možnost postavit se na start s předními českými běžci a porovnat si svoji výkonnost. Každý kdo dokončí závod, bude automaticky zařazen do pořadí celého seriálu. Na webových stránkách Stopy je po každém závodě aktualizované pořadí v rámci soutěže Ski Prestige Trophy Individual, včetně získaných bodů a rozdělení do ženských a mužských věkových kategorií.

Závody v Jilemnici se uskuteční v lyžařském areálu Hraběnka. Zde bude start i cíl závodu, veškeré zázemí, výdej startovních čísel a doprovodné akce. Parkování v Jilemnici bude zajištěno jednosměrně na uzavřené komunikaci od areálu na Hraběnce a na autobusovém nádraží.

Sněhové podmínky jsou v Jilemnici po letech fantastické. Všude leží okolo 40 cm prachového sněhu, mrzne a svítí sluníčko. V okolí Jilemnice je upraveno cca 40 km běžeckých tras. Celá trať pro Jilemnickou 50 je kompletně označena a upravena. Téměř všude jsou dvě stopy na klasiku a uprostřed široký pruh na bruslení. Tratě jsou už dost tvrdé, hole se neboří. Pro závod je připraven jeden okruh o délce 25 km v okolí Jilemnice směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na tomto okruhu budou i dvě dobře zásobené občerstvovací stanice včetně sportovních výživových doplňků Nutrend.

 

Pravidelní účastníci závodu v Jilemnici se kromě nádherného svezené mohou těšit i na nové atraktivní úseky na trati. Jde o okruh se zvlněným profilem, nechybí zde táhlá stoupání a sjezdy. Z nejvyššího bodu trati je krásný výhled na panorama západních Krkonoš s dominantou Kotle.

Sobotní program bude nově zahájen závodem pro děti na tratích od jednoho do 5 km volnou technikou. Odpoledne ve 13 hodin odstartuje závod na 25 km volně. V neděli se bude závodit klasicky na trati 50 km nebo 25 km. Starty závodů budou hromadné, do první vlny budou zařazeni nejlepší závodníci z loňských výsledků a závodníci s prokázanou výkonností. Na startu se objeví početná skupina závodníků z řad členů krkonošských lyžařských oddílů, nebudou chybět zástupci české běžecké reprezentace i skvělí sportovci jiných oborou.

 

Hvězdou na startu sobotního závodu volně bude jistě nekolikanásobný olympijský medialista Ondřej Synek, který potěší svojí přítomností účastníky I během neděle. Vyhlášení výsledků proběhne po závodě v prostoru startu a cíle. První tři závodníci a závodnice ve všech věkových kategoriích vypsaných v propozicích závodu obdrží hodnotné věcné ceny od partnerů závodu a poctivé těžké medaile v novém designu SPŽ.

Ondřej Synek


Pro všechny účastníky nebudou chybět skvělé služby v areálu i na trati: velkokapacitní vyhřívaný stan s pevnou dřevěnou podlahou, ve které se bude po celý den podávat široká nabídka chutného teplého občerstvení a nápojů, vyhřívaná převlékárna a úschovna věcí a lyží v Základně 211, široká nabídka mazacích služeb ve Ski servisu České spořitelny nebo Bezva běžky Lukáše Bauera, prodej sportovních oblečení a lyžařských doplňků za zvýhodněné ceny.

S programem a možností zasportovat si nemyslí pořadatelé pouze na závodníky. Přijet na Stopu může opravdu každý, i úplný začátečník. Místo závodění může využít zdarma služeb přítomných zkušených instruktorů v XC Freestyle Areně Bezva běžky.cz a veškeré potřebné vybavení si pro své běžkařské začátky zapůjčit zdarma v půjčovně zásobené od Rossignolu. V neděli je na program take nesoutěžní open jízda na 6km okruhu, na kterou mohou všichni začátečníci a hobíci vyrazit pod vedením instruktorů zcela zdarma.

Přihlásit se do závodů můžete  v pátek, sobotu a neděli na místě konání akce v čase otevření prezence. Součástí startovacího balíčku bude i oblíbená poukázka na slevu do prodejny Intersport v Jilemnici, dárek pro každého účastníka z dílny Lawi.

Pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice a Petr Čech Sport, spolu se všemi partner seriálu a závodu, se těší na všechny účastníky o víkendu v Jilemnici. Další informace o závodě budou průběžně aktualizovány na stránkách www.skijilemnice.cz a www.stopaprozivot.cz

Program:
Pátek 27. 1.: Prezence 15:00 – 18:00
Sobota 28. 1.: Prezence 9:00 – 12:30, Start dětských závodů na 1 – 5 km od 11 hod,
Start závodu na 25 km volně ve 13 hod, 15:30 Vyhlášení výsledků
Neděle 29. 1.: Prezence 8:00 – 9:30, Start závodu na 50 km klasicky 10:00, Start
závodu na 25 km klasicky 10:30, 14:00 Vyhlášení výsledků

Martina Krčmářová Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Oslavte s námi první kulaté narozeniny!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |