Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Brnem projede ve čtvrtek Velká jarní cyklojízda. V barvách profesionálů

19.4.2017 10:54

Brno (18. dubna 2017) – "Napumpujte svoje duše", říká postava nápadně připomínající hrdinu seriálu Profesionálové na plakátu k letošní Velké jarní cyklojízdě, která tento čtvrtek startuje v 17.30 hodin u kina Scala na Moravské náměstí.

Bookmark and Share

„Cyklistů v Brně rok od roku přibývá. Co se ale bohužel nemění, jsou podmínky pro cyklodopravu a cyklojízdou na tento stav chceme upozornit,“ vysvětluje Kristýna Vojtíšková ze sdružení Brno na kole, které cyklojízdu společně s Nadací Partnerství pořádá.

Letošní cyklojízda předznamenává tradiční květnovou soutěž Do práce na kole, které bude věnována i část programu před startem. Právě doprovodný program cyklojízdy bude letos oproti loňským rokům výrazně rozšířen a začíná již v 16.30. Jeho součástí bude i představení květnové kampaně Do práce na kole. „Už nyní je do soutěže přihlášeno více jak 1600 účastníků a doufáme, že i účastníci cyklojízdy se do soutěže do konce dubna přihlásí,“ říká Anna Petříková z Nadace Partnerství. Další částí předprogramu bude také workshop lepení duší, defilé novinek firmy Citybikes nebo představení systému sdílení automobilů Autonapůl. Po skončení cyklojízdy se pak účastníci mohou těšit na afterparty v Morgalu s koncertem hudební skupiny The Sideshows a Ban Jarnet.


Samotná cyklojízda letos povede po Kounicově, přes ulici Jana Babáka a dále přes Slovanské náměstí zpět po ulici Štefánikova a Lidická. „Životy lidí svírá nicota a prázdnost zevnitř, ale když jedete na kole, tak namísto teroru existenciální tísne cítíte opravdovou radost a svobodu. Proto chceme, aby na kole jezdilo v Brně více lidí. Vyzkoušet si to mohou třeba právě na Jarní cyklojízdě,“ říká s trochou nadsázky Michal Šindelář, kterého doplňuje daší zástupkyně sdružení Brno na kole Anna Bromová: „Dopravní cyklistika má navíc nespočet výhod pro fungování města i pro jeho obyvatele. Jízda na kole je oproti automobilové dopravě jednodušší, tišší, levnější, ohleduplnější k lidem i životnímu prostředí, energeticky nenáročná, vhodná pro chudé i bohaté a pro mladé i staré."
 

Organizátoři očekávají více jak pět set účastníků a zároveň vyzývají řidiče k ohleduplnosti a toleranci.

 

Další informace na www.brnonakole.cz a na  www.dopracenakole.cz

Martin Gillár
 

Diskusní fórum pro: "Brnem projede ve čtvrtek Velká jarní cyklojízda. V barvách profesionálů "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |