Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražské schody 2017

15.5.2017 11:40

Česká bikerská špička a plejáda zahraničních jezdců se utkají na 24. ročníku závodu Pražské schody - Velká cena České spořitelny, který se i letos stane předskokanem Světového poháru horských kol 2017 v Novém Městě na Moravě. Unikátní městský závod na horských kolech se uskuteční 17. května. Již pošesté se akce koná na počest jednoho ze zakladatelů závodu jako Memoriál Roberta Bakaláře. Po loňské zásadní změně konceptu je i letos připraveno několik zajímavých novinek.

Bookmark and Share

Jaroslav Kulhavý

 

Závod, který má za sebou 23letou úspěšnou historii se již potřetí jede pod hlavičkou organizátora – Petr Čech Sport, a.s. a Kolo pro život, z.s. Stejně jako v předchozích letech dokázali pořadatelé největší bikerské akce v srdci staré Prahy přilákat na start ty nejlepší z nejlepších jak zdomácí elity, tak zajímavá jména z několika zemí starého kontinentu. Současně se snaží představit nové, mladé, perspektivní tváře MTB. Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku bude patřit stříbrný olympijský medailista z Ria, Jaroslav Kulhavý, bronzový olympionik Španěl Carlos Coloma Nicolas a obhájce loňského vítězství, Florian Vogel ze Švýcarska.  Mezi ženami bude pozornost upřena především na nestárnoucí Rusku Irinu Kalentyevu a mladou Švýcarku Lindu Indergand. Nebude chybět kompletní česká špička a překvapit může samozřejmě kdokoliv ze startovního pole.

V hlavním závodě startují:

 • Jaroslav Kulhavý (CZE) SPECIALIZED RACING - OH 2016 Rio - 2. místo, OH 2012 Londýn - 1. místo, MS 2016 - 2. Místo, MS Maraton 2014 – 1. místo, MS a SP 2011 - 1. místo, Mistrovství ČR 2016 - 1. Místo, vítěz Pražské schody 2010
 • Carlos Coloma Nicolas (ESP) PRIMAFLOR MONDRAKER - OH 2016 Rio - 3. místo, Mistrovství Španělska 2016 - 1. místo, SP 2016 - 12. místo, SP 2015 - 11. místo, OH 2012 Londýn - 6. místo
 • Florian Vogel (SUI) FOCUS XC TEAM - Pražské schody 2016 - 1. místo, SP 2016 - 10. místo, SP 2015 - 4. místo, Mistrovství světa 2015 - 8. místo, Mistrovství Švýcarska 2015 - 2. místo
 • Fabian Giger (SUI) KROSS RACING TEAM - Mistrovství Evropy 2016 - 2. místo, SP 2016 - 13. místo, SP 2013 - 8. místo, Mistrovství světa 2012 - 5. místo
 • Bartolomej Wawak (POL) KROSS RACING TEAM - Mistrovství Polska 2016 - 1. místo
 • Irina Kalentyeva (RUS) MOEBEL MAERKI MTB PRO TEAM - OH 2016 Rio - 17. místo, MS 2016 - 6. místo, MS 2015 - 2. místo, SP 2015 - 5. místo, MS 2009 - 1. místo, OH 2012 Londýn - 4. místo, OH 2008 Peking - 3. místo
 • Linda Indergand (SUI) FOCUS XC TEAM - SP 2016 - 8. místo, OH 2016 Rio - 8. místo, MS 2016 - 10. místo, Mistrovství Švýcarska 2016 - 2. místo, MS 2014 - 3. místo (U23)
 • Corina Gantenbein (SUI) MOEBEL MAERKI MTB PRO TEAM

Florian Vogel: „Loni jsem se den před závodem dozvěděl, že nebudu nominován do národního týmu pro OH v Riu. Večer před závodem jsem byl opravdu skleslý, ale když jsem se potom byl projet po trati a dýchla na mě neskutečná atmosféra Prahy, byl jsem rozhodnut jet zcela na plno. Dopředu mě pak hnali i tisíce fanoušků podél trati až k závěrečnému vítězství. Těším se letos na start, kde budu coby obhájce loňského prvenství. Myslím, že nás čeká další skvělý závod."

Florian Vogel


Carlos Coloma: „Jedinečná atmosféra a kulisa historického města, kterou nikde jinde nezažijete. Pro mě osobně jsou Pražské schody závodem, který se vymyká všem ostatním. Navíc máte fantastické diváky, kteří nám nedají prostor nikde na trati si vydechnout. Jsem rád, že jsem letos opět dostal do Prahy pozvání a budu se moci letos českým fanouškům představit coby olympijský medailista."

Jaroslav Kulhavý: „Na Schodech startuji po několikáté, ale vždy až po prvním kole závodu si uvědomím, jak náročný závod to je. Na skvělou atmosféru se ale těším už teď a doufám, že konečně svým vítězství udělám radost českým fanouškům i na Pražských Schodech. I když o víkendu mě stejně jako ostatní čeká svěťák v Novém Městě, pojedu co to půjde, při fantastické divácké podpoře to ani jinak nejde.“

Také ročník 2017 čekají drobné změny formátu směrem k vyšší divácké atraktivnosti a přehlednosti závodu. Oproti minulým ročníkům, kdy se jelo na daný čas, se letos všechny závody budou konat na přesně stanovený počet kol. Ženy (Juniorky, U23, Elite) pojedou 7 okruhů, Muži (Junioři, U23, Elite) se utkají v závodě na 11 kol. Na start adrenalinové jízdy pro trénované amatéry a VIP klienty v rámci závodu OPEN se letos spolu postaví muži i ženy, přičemž muži absolvují 5 kol, ženy kola 3. Sportovní program akce bude na Hradčanském náměstí doplněn doprovodným programem pro děti i veřejnost.

Co zůstává stejné, je unikátní trasa závodu. Start je v Nerudově ulici, cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měří 1400 metrů, musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí až na Jánský vršek a zpět na Hrad. Trať již pátým rokem zpestří na několika místech atraktivní dřevěné překážky, nově atmosféru rozproudí moderátoři na dvou nových stanovištích na Malostranském náměstí a při výjezdu na Jánský vršek a průběh závodu budou přenášet kamery na 3 led obrazovky podél trati.

Program  PRAŽSKÉ SCHODY 2017

 • 15:00 – 15:45    Předzávodní tisková konference s hlavními hvězdami závodu
 • 15:00 – 15:45     Trénink na trati
 • 16:00        Slavnostní zahájení
 • 16:05         Závod OPEN (5 kol muži, 3 kola ženy)   
 • 16:35         Vyhlášení vítězů a vítězek závodu OPEN
 • 16:40 – 16:55     Trénink na trati Ženy       
 • 17:00         Závod Žen na 7 kol (Juniorky, U23, Elite)
 • 17:45         Prezentace hvězd hlavního závodu
 • 18:00 – 18:20     Trénink na trati Muži
 • 18:30        Start závodu Muži na 11 kol (Junioři, U23, Elite)
 • 19:10        Vyhlášení vítězů hlavního závodu Muži, Ženy , autogramiáda

Česká spořitelna je v pozici Generálního partnera Pražských schodů již od 1. ročníku v roce 1994. Od té doby se hlavní závod jezdí jako „Velká cena České spořitelny“.
„Závod Pražské schody je určený všem, kdo mají rádi cyklistiku, účastníkům i fanouškům. Česká spořitelna je hrdým partnerem „Schodů“ od jejich vzniku, a protože každý ročník je trochu jiný, už nyní jsme zvědaví, jaké překvapení nám přichystají jezdci v tom letošním. Na startu hlavního závodu podpoříme bikery týmu Česká spořitelna – Accolade, ale držíme palce všem, včetně našich zaměstnanců a klientů v závodě OPEN. Přijďte závodníky povzbudit! Pro účastníky máme letos přichystaná fandítka a zábavný fotokoutek,“ uvedl Marek Picek, manažer regionálního marketingu, sponzoringu a centrálních eventů Česká spořitelna.

Hlavními partnery akce jsou pojišťovna Kooperativa a ŠKODA AUTO.
Pojišťovna Kooperativa stojí již třináctým rokem v čele hlavních partnerů závodu Pražské schody. „Pro všechny účastníky závodu OPEN na 5 a 3 kola, jsme tradičně připravili speciální úrazové pojištění zdarma. Všem účastníkům skvělou jízdu a šťastný dojezd do cíle bez úrazů!“ popřála Alexandra Přibylová, specialista sponzoringu a eventů pojišťovny Kooperativa.

ŠKODA AUTO již tradičně podporuje nejvýznamnější profesionální cyklistické podniky, jako jsou: Tour de France nebo Vuelta. Nezapomíná však ani na amatérské podniky lokálního významu, jako je například dlouhodobá spolupráce a podpora největšího seriálu závodů horských kol pro masovou veřejnost - Kolo pro život nebo mezinárodní bikerskou akci Pražské schody. Kladný vztah k cyklistice je dán od počátku historie firmy, která začínala právě s výrobou jízdních kol. ŠKODA AUTO v tomto odkazu úspěšně pokračuje.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, České unie sportů, za finanční podpory hlavního města Prahy, ve spolupráci s MČ Praha 1 a Českou centrálou cestovního ruchu Czech Tourism v rámci projektu Česko jede.

Reportáž z akce odvysílá Generální mediální partner Schodů, Česká televize.
 

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Pražské schody 2017"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz