Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Klenot na Orlíku

25.5.2017 09:13

V sobotu 3. června vás zveme na pátý podnik série Kolo pro život 2017, Orlík Tour Kooperativy. Závod horských kol na Orlíku je tradiční předzvěstí blížících se prázdnin. Kromě hravých tras nabízí úchvatnou přírodu, koupání v přehradě i bazénu, servis a občerstvení v hotelu Orlík, stylové ubytování v bývalých dovolenkových vládních vilkách nebo možnost složit hlavu pod stanem či v karavanu, multifunkční hřiště a zázemí v neskutečné zeleni obklopené smíšenými lesy bez jakéhokoliv dotyku dopravy a zvuků měst. Ne nadarmo se to tu jmenuje Vystrkov.

Bookmark and Share

Ti, kteří se akce v některých z předchozích ročníků zúčastnili, se určitě budou chtít vrátit i letos. Proto upozorňujeme na vypsaný limit startujících z důvodu kapacity areálu a zejména parkovacích ploch, který je stanoven na celkových 1200 účastníků pro trasy B + C + D. Doporučujeme příliš dlouho neotálet a registrovat se do závodu včas. Počet startujících dětí omezen není.

Na závodních trasách došlo v letošním ročníku k několika zásadním úpravám, které se dotkly závodních tras a také času startů. Trasa B (57 km) se jede tradičně na dva velké a jeden malý okruh. Zatímco loni se jezdil nejdříve velký okruh, pak menší okruh a nakonec zase velký, letos bude pořadí okruhů: malý, velký, velký. Trasa C je z 35 km zkrácena na 31 km, závodníci díky tomu budou ušetřeni jedné z těžších pasáží, návštěvníci získají další parkovací místa pro své vozy a především v kombinaci s netradičně nastavenými starty obou tras bude minimalizováno prolínání bikerů tras B a C. A i kdyby, tak dojde k promíchání pouze v místech, kde je cesta dostatečně široká a čelo hlavního závodu bude mít možnost se „céčkařům“ bezpečně vyhnout.


Start trasy C je stanoven už na 10:30, trasa B vyjede do terénu až v 12:00. S tím souvisí i prosba pořadatelů: Přijeďte na závody s dostatečným předstihem. Startovní pole se totiž požene částečně po příjezdové komunikaci a vy ho určitě nechcete blokovat! Na obou distancích vás čekají dvě dobře vybavené občerstvovací stanice. První je nově umístěna zhruba v polovině trati na Nivách, druhá se nachází přímo na Vystrkově.

Nezávodní Fitness jízda zůstala beze změn. Měří 13 km, vede po lesních cestách, pod chladivými korunami listnatých stromů, zpestřením by mohl být jeden krátký kamenitý úsek, pasáž u přehrady a závěrečné pozvolné stoupání do cíle. Bez obav se na ni můžete vydat i s menšími dětmi, které umí trochu šlápnout do pedálů. Trasu vám zpříjemní Lesní občerstvovací stanice, kde doplníte ztracenou energii a tekutiny. Stejně jako ostatní trasy vystartuje trasa D přímo z areálu u hotelu Orlík v tradičním čase 13:00. Zveme na ni všechny rodiny s dětmi a ty, kteří nechtějí závodit, ale projet se přírodou. Počet kilometrů není vysoký a trasu zvládnou i mladší ratolesti.

Po trase Fitness jízdy se roztočí podruhé v letošním roce také kola závodníků Junior Trophy Marathonu. Na startu by neměli chybět kluci a holky ve věku 10 – 16 let. O poctivé medaile budou soutěžit na mládežnické maratonské trase ve 3 věkových kategoriích. Na svůj samostatný závod vypálí těsně před skupinkami rodinek trasy D v 13:00. Věříme, že červnové počasí bude k mladým závodníkům milosrdnější než při premiéře v Hustopečích a v cíli si za odměnu skočí do bazénu...

Celý program sportovního dne ovšem odstartují už v sobotu dopoledne dětské soutěže ČT :D Junior Trophy, které jsou určené dětem od nejmenších až do 13 let. Dětská klání mají na Orlíku velkou tradici a startovní listina bývá nabitá k prasknutí. Jízdu po vysekaném pažitu si užívají benjamínci na odrážedlech, stejně jako starší kluci a holky, kteří za mohutného povzbuzování fanoušků a rodičů svádějí férové boje o nejvyšší stupně a vlastní cíle.

Orlík – Vystrkov, tohle pulzující přírodní muzeum pod širým nebem je pro cyklisty a jejich doprovod velkým lákadlem, stejně jako pečlivě vymyšlená a vyznačená MTB trasa a také zdejší dobře udržovaná, zdravá přírod. Obrovskou výhodou Orlík Tour je právě fakt, že se celý závod jezdí v uzavřeném areálu a další devizou zdejší bikerské trasy je řada ojedinělých pasáží, které potkáte jenom zde. Do posledního dne se zase bude čekat na stav vody ve vodní nádrži, který rozhodne, jestli se pojede až na ostrůvek na písčité pláži. Díky trase s okruhy mají diváci možnost vidět své favority projíždět zázemím hned dvakrát. Hlasité povzbuzování a použití fandítek je místní nepsanou tradicí.

Těšíme se na vás v ráji na Orlíku, kde máte ideální příležitost strávit sportovní víkend s přáteli nebo rodinou!

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Klenot na Orlíku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu