Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Poprvé na elektrokole II: Na kole bez kapky potu!

29.8.2017 07:46

Další díl našeho miniseriálu o prvním setkání s elektrokolem píše redaktorka Eva, která jinak jezdí do práce na svém "obyčejném" kole. Jak se jí líbila projížďka na elektrokole?

Bookmark and Share

Velkým trendem ve světě jízdních kol jsou dnes elektrokola. Elektrokolo je klasické jízdní kolo, které má systém elektrického pohonu a pomáhá tak uživateli v jízdě. Jednoduše řečeno, elektrický pohon tohoto kola je schopen doplňovat sílu, kterou při šlapání uživatel vynakládá a pomáhá mu jet bez větší námahy a jednodušeji než na klasickém kole. Stupeň intenzity pomoci šlapání lze zvolit od 1 do 6.
 

Měla jsem možnost toto kolo vyzkoušet na pár dnů. Na kole jezdím velmi ráda a nebojím se ani kopců. Moje zvědavost byla však velká, proto jsem usedla na elektrokolo a vydala se na cestu....

 

Již po prvním zastavení na křižovatce a následném rozjezdu jsem začala oceňovat výhody elektrokola. Zařadila jsem pro začátek druhý stupeň intenzity pomoci šlapání. Rozjezd tedy byl při prvním šlápnutí jako by někdo šlapal za mě. Po chvíli bylo přede mnou první stoupání, zařadila jsem tedy šestý stupeň pomoci a při prvním našlápnutí se elektrokolo rozjelo do kopce a za chvíli jsem už bez námahy byla na vrcholu. Bylo to jako by mě ze zadu někdo tlačil a já jen tak sem tam šlápla, aby se neřeklo.

 

Sjela jsem z kopce opět bez námahy a následovala rovinka. Zde jsem si na chvíli vzpomněla na moje klasické kolo, které na rovince není tak těžkopádné. Protože ten den sluníčko dost přitápělo, vyhledávala jsem schválně kopcovitý terén, abych si vychutnala, jak mi to do kopce skvěle jede a to bez jediné kapky potu i v třiceti stupňovém letním horku. Projela jsem také hrbolatou lesní cestu, kde si na klasickém kole dávám nejlehčí převod. Tuto cestu jsem projela na elektrokole taktéž bez sebemenší námahy.


Pokud bych měla shrnout mé osobní pocity z elektrokola, mohu s jistotou říci, že elektrokolo je po čertech dobrý vynález. Ocení ho hlavně lidé, kteří rádi jezdí na kole, ale neradi zdolávají kopce a hrbolaté lesní cesty, přesto milují kochání se přírodou ze sedla kola. Tedy všichni lenochové, kteří přesto nezanevřeli na sport. Elektrokolo také ocení lidé, kteří mají nějaký zdravotní problém a jízdu na klasickém kole by nezvládli, ale i tak se cykloturistiky vzdát nechtějí. Elektrokolo může být také výborným přítelem pro aktivní odpočinek starších lidí, kteří již klasické kolo pověsili na hřebík. Nebo si někdo může pořídit elektrokolo i když má klasické kolo, kdyby ho náhodou přepadla lenivost. Moje nohy zatím námahu na klasickém kole vydrží, ale až mi časem budou ubývat síly, elektrokolo si taky pořídím.

 

 

Eva
 

Za zapůjčení elektrokola EasyBike děkujeme společnosti Auto Kelly, kde je možné kola zakoupit.

Diskusní fórum pro: "Poprvé na elektrokole II: Na kole bez kapky potu!"

Názor Autor Datum a čas
RE: Poprvé na elektr... Zdeněk Huspek 29. 8. 2017, 19:49
RE: Poprvé na elektrokole II: Na kole bez kapky potu!
Letos k květnu mi bylo 70 a pořídil jsem si kolo bez el. pohonu, ale trochu pohodlnější, než to předchozí (29´ kola, desetikolečko, hydraulické brzdy) a zatím jsem najezdil 2 000 km celkem v pohodě. Eletrokolo jsem si nicméně zkusil na pár desítek metrů a pocit to byl naprosto shodný s autorkou článku. Stejně tak souhlasím s názorem, komu je elektrokolo určeno a vůbec nic proti němu nemám. Zkusím ještě pár let a potom ho kupuji - nebo nechám předělat to své - taky.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Your Maps
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz |