Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kam na kole v Praze? Vyzkoušejte 3 cyklostezky do 10 km

6.11.2018 08:02

Patříte mezi rekreační výletníky na kole nebo se chystáte na kolo s dětmi a bydlíte v hlavním městě? Pak pro vás budou nejlepší startovní krátké cyklostezky do 10 km.

Bookmark and Share

Nezapomeňte na dobré vybavení


I když se to možná na první pohled nezdá, v Praze existuje velké množství různých cyklostezek. V tomto článku se zaměříme na 3 krátké trasy do 10 km. Pokud jste na kole dlouho neseděli nebo se chystáte vyjet s dětmi a úplně nevíte, jak to dopadne, bude lepší, když to hned ze začátku příliš nepřepálíte. Samozřejmostí je i dobré vybavení na kolo a kvalitní sportovní oblečení. To najdete za skvělé ceny v akčních letácích na Kompasslev.cz. Dobrá výbava totiž tvoří základ úspěchu.

Cyklostezka: Trasa Kbely – zámek Ctěnice – Vinoř
Mírně kopcovitý terén se hodí i pro začátečníky. Částečně prašné cesty a asfaltka vás ničím nezaskočí. Cyklotrasa vede hlavně lesem a provede vás i kolem nádherného zámku Ctěnice. Cesta začíná v Kbelech na křižovatce ulic Toužimská a Jilemnická. Zhruba po 200 metrech odbočíte vlevo na Letňany. Na konci zástavby přejedete přes železniční přejezd a po chvilce dojedete až k zámku. Před bránou se dejte doleva a objeďte zámecký park přes chatovou osadu. Konec výletu čeká na křižovatce ulic Klenovská a Chvojenecká.

Cyklostezka: Obora Hvězda a Ladronka
Příjemná obora Hvězda láká k projížďce na kole především v letních měsících. Vždy je tu totiž díky stromům o něco chladněji. Cyklostezka vede podél obory směrem ke křižovatce na Vypichu, ale projet si můžete klidně celou oboru křížem krážem, nebývá tu nijak narváno. Pokračujte směrem ke křižovatce na Vypichu a dejte se mírně vlevo k rozlehlému parku Ladronka, který patří mezi ráj cyklistů a bruslařů. Zatímco ve Hvězdě vás čekají hlavně lesní cesty, v Ladronce si užijete rovinu a příjemnou asfaltku.

Cyklostezka: Závist – Zbraslav – Radotín
Stezka začíná u nádraží Zbraslav. Odtud se vydejte přes Vltavu rovně až do centra Zbraslavi. Po pravé straně se pokochejte pohledem na zámek Zbraslav a pokračujte až ke Strakonické silnici. Po cca 400 metrech pokračujte k tržnici Lipence a přes Berounku do Radotína. Tady si můžete vybrat, jestli pojedete po stezce zpět do centra Prahy nebo se vydáte směrem k Černošicím. Na cestě si dávejte pozor jen na frekventovanější dopravu.
 

Tomáš Osinek

Diskusní fórum pro: "Kam na kole v Praze? Vyzkoušejte 3 cyklostezky do 10 km"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |