Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak vybrat správnou cyklistickou helmu

3.6.2019 10:01

Při jízdě na jízdním kole, možná i více než u jiných sportů, je velmi důležitá bezpečnost. Proto se doporučuje používat při každé jízdě cyklistickou helmu, která v případě pádu chrání hlavu a může jezdci zachránit život. Proto se při výběru cyklistické helmy nevyplatí šetřit.

Bookmark and Share

Cyklo helmu vybírejte vždy s ohledem na kvalitu materiálu i zpracování. Ke špičce v oblasti výroby cyklo helem patří technologie tlakového lisování Double in-mould s přidáním další polykarbonátové skořepiny. Mezi dvě vrstvy z velmi odolného polykarbonátu se vstřikuje EPS pěna, která ve spojení s polykarbonátem tvoří lehkou a velmi stabilní konstrukci, takže v případě pádu se helma neroztříští na kusy.

 

Zatímco vnější vrstva, odolná také proti poškrábání a UV záření, při pádu pohlcuje sílu nárazu, vnitřní vrstva ji díky mikroskopickým vzduchovým komorám v pěně EPS tlumí. Tato konstrukce přilby umožňuje také dokonalé zabudování větracích otvorů a vzduchových kanálů, díky kterým je dosaženo odvětrání a maximální komfort při jízdě na jízdním kole. Tuto technologii při výrobě cyklistických přileb využívají například značky Alpina a Uvex. Tyto přilby současně splňují další důležitý požadavek nízké hmotnosti, protože pokud by cyklo přilba byla těžká, mohlo by to způsobit bolesti krční páteře.

 

Pro váš větší uživatelský komfort jsou kvalitní helmy opatřeny odnímatelným Shield štítkem, vyjímatelnou antibakteriální vystýlkou, systémem nastavení pásků helmy Y-clip, systémem velkých větracích otvorů a ochrannou síťkou proti hmyzu.


Důležitým kritériem pro volbu vhodné cyklo helmy je správná velikost. Ale pozor! Pokud vnitřní obvod přilby odpovídá přesně obvodu hlavy, nemusí to být záruka toho, že velikost cyklo helmy je vyhovující. Malá přilba může způsobit bolest hlavy a větší velikost může mít vliv na bezpečnost. Proto výrobci řeší regulaci velikosti helem pomocí seřizovacích systémů. Například pomocí „Run system Ergo pro“ značky Alpina, se dvěma velkými opěrkami hlavy, lze vnitřní velikost helmy seřídit jednou rukou pomocí kolečka uprostřed. Kloub na upínací čelence „Custom Fit system“ slouží k vertikálnímu nastavení tří různých úhlů seřizovacího mechanismu podle velikosti a tvaru zátylku. Díky tomuto systému vás helma už nikdy nebude tlačit. Přilby Uvex jsou vybaveny seřizovacím systémem 3D IAS 3.0, který přináší přesnost individuálního nastavení na šířku i na výšku.

Pro dosažení maximální bezpečnosti a uživatelského komfortu při jízdě je velmi důležité také správné upnutí přilby pomocí dobře nastavených pásků pod bradou, aby se přilba při pádu nesmekla z hlavy. Přilby Alpina používají ergonomicky tvarovaný upínací systém Ergomatic, díky kterému se pásky pod bradou dají zapnout a rozepnout jednou rukou – stlačením červeného knoflíku. Podobný systém nastavení popruhů pod bradou nabízí upínací mechanismus Monomatic značky Uvex, který má několik poloh a lze jej během jízdy regulovat jednou rukou stiskem tlačítka.

Některé cyklo přilby mají pro zvýšení bezpečnosti také zadní světlo – blikačku. Například integrované zadní světlo Uvex Plug-in LED poskytne jezdci dostatek bezpečí při večerních i ranních jízdách za snížené viditelnosti.

Při výběru cyklo helmy byste rozhodně neměli šetřit. Ideální je vybrat si přilbu z co nejkvalitnějších materiálů, s výbavou, která při jízdě zajišťuje požadovaný komfort. Ať už si vyberete kteroukoliv cyklo helmu, její použití vás při jízdě na kole posune v oblasti bezpečnosti na vyšší úroveň a výrazně snižuje pravděpodobnost vážného zranění hlavy. To je důvod, proč by si každý cyklista měl vybrat vhodnou cyklo helmu současně se zakoupením kola.


I přes to, že se dá helma objednat na e-shopu z pohodlí domova, doporučujeme před nákupem navštívit kamennou prodejnu a helmu si vyzkoušet, popřípadě výběr konzultovat s proškoleným personálem. V Hradci Králové Vám s výběrem nejen cyklistické helmy pomohou u VšeProKolo.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Jak vybrat správnou cyklistickou helmu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |