Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na Orlík Tour Kooperativy

30.5.2019 14:41

V sobotu 1. června zveme úplně každého, kdo má rád horské kolo a jízdu krásnou krajinou na Vystrkov. Tady, jen pár metrů od přehrady Orlík, roztočí kola letošní čtvrtý podnik seriálu Kolo pro život.

Bookmark and Share

Z uplynulých dvanácti ročníků Orlík Tour Kooperativy si účastníci i jejich doprovod odváželi vždy jen ty nejhezčí zážitky, a tak se dá předpokládat, že bude oblíbená akce velkým lákadlem i letos. Zázemí závodu, které na návštěvníky dýchne dovolenkovou atmosférou, kulisa Středočeské pahorkatiny, modrá hladina přehrady, velký bazén v areálu a počasí nejbarevnějšího a nejvoňavějšího ročního období uchvátilo v loňském roce téměř 1700 cyklistů a rodin s dětmi. Kdo váhal do poslední chvíle a nestihl se na závod přihlásit včas, určitě litoval. Z důvodu omezené kapacity parkovacích ploch je totiž právě na tomto závodě výjimečně vypsaný limit startujících. Ten je stanoven na celkových 1200 účastníků pro trasy B + C + D. Počet dětí do 13 let není omezen.

Kromě krásných tras vedených z 99% uzavřeným areálem po soukromých pozemcích, nabízí oblíbená bikerská akce úchvatná přírodní zákoutí, výhledy do kraje, na třpytivou vodní plochu, koupání a opalování, multifunkční hřiště v zázemí i servis a občerstvení v hotelu Orlík. Pro ty, kteří si pospíší, je nabízeno stylové ubytování ve vilkách vládních činitelů minulé éry, nebo za rozumný poplatek možnost složit hlavu pod stanem či v karavanu. Další nepopiratelnou výhodou oblíbeného podniku je fakt, že Vystrkov, jak se zdejší zázemí trefně jmenuje, je bez jakéhokoliv hluku dopravy a měst, stejně jako všechny závodní i nezávodní trasy. Přitom autem nebo také autobusem vám cesta z Prahy zabere méně než hodinu.
 
Také letos se všechny trasy absolvujete v tradiční podobě. Nejdelší trasa B (57 km, převýšení 1550 m) se pojede na dva velké a jeden malý okruh.  Díky tomu mají diváci možnost vidět závodníky projíždět zázemím hned dvakrát. Hlasité povzbuzování i použití všemožných fandítek je vítáno. Profil trasy i příroda okolo jsou nesmírně rozmanité, a tak jezdcům ani nepřijde, že už tou samou cestou jednou jeli. Hlavní trať postupně vystřídá všechny povrchy, singletracky i široké lesní cesty, raritou je jízda po pláži přehrady Orlík.

Kratší závodní trasa C měří 31 km.  Její účastníci budou ušetřeni těžších pasáží hlavní trasy a také se mohu těšit na poloviční porci převýšení 800 m. Kromě jízdy po jehličím vystlaných lesních cestičkách a loukách plných kvítí se i závodníci kratší trasy mohou osvěžit průjezdem po písečné pláži s výhledem na loďky pohupující se na hladině. Na obou závodních distancích mohou jezdci doplnit energii a pití na dvou občerstvovacích stanicích. První je umístěna zhruba v polovině trati na Nivách, druhá se nachází přímo na Vystrkově. Start trasy C je stanoven na 10:30, aby nedocházelo ke sjíždění závodníků jednotlivých tras a aby ti, co do toho umějí pořádně šlápnout, mohli kombinovat trasy C a D. Po absolvování „Céčka“ totiž stihnou výlet s rodinkou či přáteli na nezávodní Family jízdě od 13:00. 

Nezávodní trasa D - Family jízda měří 13 km. Vede po lesních cestách, pod korunami stromů, zpestřením bude určitě pasáž u přehrady a závěrečné pozvolné stoupání do cíle. I když se „Rodinka“ může někomu zdát krátká, určitě prověří kondici. Na trase výletníky čeká dobře vybavená Lesní občerstvovací stanice a jedna speciální pitná, v podobě lesního pramene. Zážitkem bude také průjezd kolem tzv. Jedničky. Jedná se o bývalou vilu prezidenta Gustáva Husáka, kde se také natáčelo mnoho českých filmů včetně oblíbeného seriálu Arabela. Trasa je doporučená dětem od 8 let. Pozvání k jízdě platí pro všechny rodiny s dětmi, seniory a ty, kteří neholdují závodění. Vítáni jsou i majitelé trekového kola či elektrokola, maminky s dětmi v přívěsném kočárku a s dětmi na tzv. tyči. 

Po stejné trase jako Family jízda se podruhé v letošním roce rozjede také mládež v rámci ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Na startu by neměli chybět kluci a holky ve věku 8 -16 let, kteří naopak závodit chtějí. O medaile budou soutěžit na dětské maratonské trase ve 4 věkových kategoriích. Malí maratonci startují v první vlně před účastníky Family jízdy v 13:00.

Úplně první ale na Mezinárodní den dětí šlápnou do pedálů právě děti. Čeká na ně krásný okruh v bezprostřední blízkosti zázemí. Dětské závody seriálu ČT :D Junior Trophy jsou určené dětem od 1 do 13 let. Jízdu po vysekaném pažitu si užijí benjamínci na odrážedlech, stejně jako kluci a děvčata v dalších pěti věkových kategoriích. Ti nejrychlejší převezmou na stupních krásné kovové medaile, na všechny ostatní čeká v cíli dřevěná pamětní medaile. Po závodech čeká děti nabitý doprovodný program v zázemí, občerstvení, soutěže, koupání, Bike Academy a slosování tomboly.

Hlavním partnerem závodu je pojišťovna Kooperativa, která poskytuje závodníkům zázemí a užitečné služby v DEPu Kooperativy. DEPO je nepostradatelnou součástí všech akcí Kolo pro život a závodníci si to už bez pohodlných sprch, mycích boxů pro kola, technického servisu kol a Bezpečné zóny Kooperativy, kde vám pohlídají vaše kolo zdarma v rámci startovného, vůbec neumí představit. V DEPu navíc najdete i dobíjecí stojan na elektronická zařízení, tzv. ChargeBox, který je rovněž k využití zdarma.

 

Jakub Mašata

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na Orlík Tour Kooperativy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |