Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Do práce na kole v Brně bude. Nově nabízí levnější startovné i evidenci výletů

1.4.2020 09:34

Květnová výzva Do práce na kole, kterou podporuje více než 49 měst v celé České republice včetně Brna, se uskuteční v plánovaném termínu. V současné situaci připravili pořadatelé změny pravidel, která budou vstřícná i k těm, kdo budou ještě v průběhu května v nějakém odlišném režimu – home office, ošetřování dětí nebo omezené dojíždění do práce.

Bookmark and Share

"Snížíme proto současný limit 1,5 km pro jednu cestu, umožníme si zapisovat i povolené zdravotní vycházky do parku či přírody nebo cesty za nákupem. Víme, že spousta lidí nyní má zájem se zúčastnit, ale váhá s platbou až do chvíle, kdy budou jasnější opatření vlády a situace obecně. Chceme vyjít těmto lidem vstříc, a proto zlevňujeme startovné ve druhé vlně až polovina dubna z původně avizovaných 360 na 290 korun,“ shrnuje hlavní změny koordinátorka brněnské kampaně Hana Rárová. Registrací provede web www.dopracenakole.cz.


Cílem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Vedle zlepšení kondice účastníků a radosti z pohybu mohou lidé pomoci zlepšovat i cyklistickou infrastrukturu díky anonymním datům o svých cestách.

Trička pro ročník 2020


V roce 2019 přilákala výzva Do práce na kole celorepublikově na 20 tisíc účastníků z 2 660 firem. V samotném Brně si cyklistická tradice drží vysokou laťku a v mnohém překonala svého pražského rivala. V loňském ročníku jsme registrovali 3 350 účastníků a 400 firem z Brna. A jak se vyvíjel zájem po spuštění registrací 1. března 2020? „Jen během prvních 14 dnů se zapsala polovina všech loňských brněnských firem a téměř 1000 účastníků“, uvádí koordinátorka Hana Rárová.


Pro účastníky bývají během května připravené různé společenské akce, třešničkou na dortu bývá vyhlášení s předáním cen. Prioritou letošního ročníku ale pravděpodobně nebude organizace velkolepých akcí a večírků. „Naopak bychom chtěli vytvořit akci, která propojuje lidi napříč republikou a vyzývá ke zdravé formě pohybu. A také v době, kdy se většina jiných akcí ruší, rádi přinášíme něco, z čeho lze mít radost,“ vyzývá Rárová.


V Brně výzvu koordinuje Nadace Partnerství díky podpoře Magistrátu města Brna a firmě Thermofisher Scientific. Hlavním produktovým partnerem jsou Cyklospeciality, které každoročně poskytují i hlavní výherní cenu – nové kolo. Podporují nás také brněnští kulturní partneři, mediální zpravodajové, cykloservisy, restauratéři a další uvedení podporovatelé na plakátech, letácích a webech. Na celonárodní úrovni kampaň organizuje spolek AutoMat.

Hana Rárová

Diskusní fórum pro: "Do práce na kole v Brně bude. Nově nabízí levnější startovné i evidenci výletů"

Názor Autor Datum a čas
RE: Do práce na kole... Miroslav 19. 4. 2020, 12:34

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |