Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

AutoMat spouští online poradnu pro začínající cyklistky a cyklisty

25.3.2021 09:47

PRAHA - V posledním roce se výrazně zvýšil podíl cyklodopravy v Praze* i dalších městech a do provozu se vrhlo i spousta začínajících cyklistek a cyklistů. Těm hrají do karet vylidněné ulice, menší automobilový provoz, snaha zachovávat odstup od davů lidí a nyní i přicházející jaro.

Bookmark and Share

Proto teď spolek AutoMat přichází s pravidelnou online AutoMatí cykloporadnou, která začínajícím nadšencům pomůže s výběrem a výbavou kola, zvládáním manévrů v provozu i hledáním optimálních tras. První díl cykloporadny se uskuteční online ve středu 31. března od 17:00.


V úvodu akce si budou povídat zkušená cyklistika, architektka a členka AutoMatí “akční jednotky” LAB  Zuzana Poláková se začínající nadšenkyní Luckou Poubovou, naší kolegyní ze sekce Vzdělávání. Přidá se i matador AutoMatu Vratislav Filler, jehož jméno se už asi 20 let objevuje všude tam, kde se řeší cykloinfrastruktura.

“Na kolo mě dostala moje drobná fobie z davů, se kterou jsem dennodenně bojovala v MHD. Pořídila jsem si skládačku, z praktických důvodů, abych se mohla, když si nebudu jistá, přecijen svézt třeba tramvají. To mi v začátcích hodně pomohlo. Zároveň jsem dostala do života smysluplný pohyb. Mám diagnostikované lehké astma, ale tehdy jako zázrakem všechny problémy postupně vymizely. A to mě dost motivovalo to nevzdat, postupem času jsem získala potřebné dovednosti a hlavně odvahu. Doteď ale v neznámých místech (zejména když jezdím s rodinou) z kola občas sesednu, přejdu po přechodu nebo kousek po chodníku. Baví mě pak tyhle místa postupně studovat a hledat bezpečné a lepší řešení. Pořád jsem rozklepaná, když na mě v provozu někdo křičí, musím si pak dokola tu situaci přehrávat v hlavě, abych se ujistila, kdo byl vlastně v právu,” popisuje Zuzana Poláková z AutoMatu.

Začínající cyklistka Lucie Poubová, která v AutoMatu vede sekci Vzdělávání, dodává: “Věříme, že cykloporadna dodá sebevědomí, všem těm kteří se chtějí dopravovat po Praze na kole  a mají z toho respekt, nebo do toho chtějí rychle proniknout. Naši matadoři budou sdílet své zkušenosti, tipy a triky od základních doporučení ohledně kola, tak po jejich tajné vychytávky. Bude velký prostor i pro dotazy od publika, ale introverti mohou pořad pouze poslouchat jako třeba podcast.”
 
Účast na AutoMatí cykloporadně je zdarma, s nutnou registrací. Poradna je podporou také pro nové účastníky a účastnice květnové výzvy Do práce na kole. AutoMatí cykloporadna se bude konat každých 14 dní a po úvodním setkání se organizátoři zaměří na konkrétní témata, kterým se pověnují víc do hloubky. Své cykloúspěchy pak mohou účastníci sdílet na Facebooku nebo Instagramu s #nakolesautomatem.

 

Tak si připravte otázky a jedeme! Stačí se jen zdarma zaregistrovat a počkat na link, který vám přijde mailem. 
 
*cca o 30 %, dle metodiky hodnocení

Anna Kociánová

Diskusní fórum pro: "AutoMat spouští online poradnu pro začínající cyklistky a cyklisty"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |