Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

1.7.2022 07:58

Třetí červencovou sobotu se uskuteční výlet Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska a pokračuje tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná na Mikulovsku v sobotu 16. července. V srpnu pak výlet na severním Znojemsku.

Bookmark and Share

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátor akce Martin Fiala z Partnerství, o.p.s. Účastníky provedeme krajinou vápencových kopců a minerálních vín, vinařskými obcemi  a vinohrady, Lednicko-valtickým areálem s romantickými zákoutími lichtenštejnských staveb a břehů Zámecké Dyje. Cyklisté se zastaví u Janova hradu, Apollonova chrámu, rotundy s vyhlídkou na Statku Nový dvůr, Tři Grácie nebo Hraničním zámečku. Pěší turisté si vyšlápnou na Svatý kopeček nebo do Geoparku Turold s expozicí vzácných hornin.

 Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako grilované sýry, sýrová a uzeninová prkénka z Farmy Pálava, škvarkovou pomazánku, domácí paštiky nebo trhané maso a v horkém letním dni potěší domácí limonády. Vinařství Jaroslav Šlichta nabízí prohlídku habánského sklepa z 16. století.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se ve venkovním areálu internátu Gymnázia Mikulov v sobotu 16. července od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Martin Fiala. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni (www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli bude připravený doprovodný program v podobě -  cimbálová hudba, ochutnávka vín vinařství Mantis, a nabídka občerstvení Grill & Chill.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz.

Více informací najdete na https://www.vinarske.stezky.cz/akce/Krajem-vina-Letni-putovani-po-vinarskych-stezkach

 

Kontakt:
Martin Fiala, manažer seriálu akcí Krajem vína, martin.fiala@nap.cz, 775 856 979

Dominika Bäuchelová, propagace, dominika.bauchelova@nap.cz, 515 903 121

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |