Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prima CUP - Závodníky v Karlových Varech neodradil vytrvalý déšť

24.8.2022 09:48

Deštivé počasí přivítalo premiérový ročník závodu Prima CUP v Karlových Varech, který odstartoval v sobotu 20. srpna. I předpověď počasí s výstrahou bouřek a vytrvalého deště neodradila účastníky závodu Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary, aby se postavili na start třech zajímavých tras o délkách 65, 40 a 20 kilometrů.

Bookmark and Share

Start závodu proběhl přímo z historického centra našeho největšího lázeňského města a to z Divadelního náměstí s typickou lázeňskou atmosférou, když se v jeho těsném sousedství nachází světoznámé Vřídlo, kolonáda a grandhotel Pupp.

 

 

Na trase o délce 65 kilometrů se sešli čeští maratónci v čele s několikanásobným vítězem seriálu Prima CUP Filipem Adelem. Adel v závodě zvítězil s náskokem přes dvě minuty před rakouským reprezentantem Alexanderem Stadlerem.Třetí místo obsadil Michal Bubílek. V závodě žen dominovala eliťačka a česká šampionka Milena Kalašová před Michaelou Matuškovou a Jitkou Fleischhansovou.

 

 

Na střední trase byli nejrychlejší Jan Kočí a Jana Pichlíková. Největší pozornost se však ubírala na ikonu závodu na čtyřiceti kilometrové trase. Tím byl úspěšný bývalý biatlonista Ondřej Moravec. Mistr světa a trojnásobný olympijský medailista kromě účasti podpořil také mladé závodníky, když byl u startu dětských závodů a poté rozdával nespočet podpisů a fotografií. Trasu C o délce dvacet kilometrů nejrychleji zvládli Jakub Zaňka a Barbora Lepíková.

 

 

 

Zajímavá byla pro účastníky také tombola, kde byl hlavní cenou pobyt pro dva v karlovarském hotelu Dvorana, tu losovala legenda československé cyklistiky Antonín Bartoníček.

 

 

 

Seriál Prima CUP pokračuje v pořadí desátým závodem Kross Harrachov. Tradiční podnik přes česko polskou stranu Krkonoš zařazený do nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu se uskuteční 3. září. Na závod se můžete přihlásit výhodně online do 31. srpna.

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |