Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prague Bike Fest již tuto sobotu Na Výstavišti!

19.4.2023 11:55

Prague Bike Fest, nový koncept zážitkové akce pro širokou veřejnost a zejména milovníky cyklistiky je zde a s ním také konečně i dlouho očekávané jaro. V sobotu 22. 4. se open-air část Výstaviště Praha stane centrem dění největšího cyklistického festivalu, a to od 10.00 do 20.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program se špičkovými jezdci, skoky v osmimetrové výšce, Big Air Show, Bike Trial Show, workshopy, skill centrum od Ski a Bike Centrum Radotín, BMX pumptrack zónu hlavního partnera festivalu společnosti Sazka, testování kol a elektrokol, novinky v oblasti cyklistiky nebo tematické přednášky. Hlavní program se odehraje na Bruselské cestě u Maroldova panorámatu a v přilehlých open-air místech, zatímco promítání a přednášky se budou konat v Křižíkově pavilonu B. Po každé show bude následovat řada workshopů, do kterých se budou moci zapojit i návštěvníci a vyzkoušet si nejrůznější techniky a dovednosti. Ať už se budete chtít zapojit do aktivit, nebo si jen zarelaxovat na pohodové akci s drinkem a dobrým jídlem, Prague Bike Fest je tou pravou volbou pro milovníky kol bez rozdílu věku.

Bookmark and Share

 

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Čechách má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cestování na kole a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

 

Filmový a foto adrenalin ze zákulisí

V sekci přednášek ze světa cyklistiky se mohou návštěvníci těšit třeba na fotografa Michala Červeného, vítěze Czech PressPhoto v kategorii sport, který zájemcům přiblíží nejen tematiku focení světového poháru horských kol UCI nebo jaké to je absolvovat Cape Epic jako fotograf. Jan Kasl, jeden z nejlepších fotografů v oblasti akční fotografie, pak provede návštěvníky přednášky svými nejzajímavějšími fotkami z Red Bull Illume a přiblíží, jak právě takové snímky vznikají a jakou techniku používá.

 

Chybět nebudou ani filmové produkce v čele s FullFaceProductions a Bikes on Film, kteří mají za sebou nespočet video projektu z oblasti cyklistiky. FullFaceProductions na festivalu mj. představí sestřih nepovedených záběrů a pádů tzv. CrashReel, dokument Kripl Trip o Michalovi Kosíkovi a Danielu Bařákovi, dvou českých handicapovaných bikerech, kteří navštívili největší bikepark na světě a zajezdili si na vyhlášených trailech.Druhou partou ze sekce videoprodukce jsou kluci z Bikes on Film. Tato crew tří freeridemountainbikerů, kteří jsou zároveň profesionální kameramani a fotografové, propojují své celoživotní vášně a tvoří unikátní audiovizuální umělecká díla.

 

 

„Nadcházející sobotu srdečně zveme nejen všechny milovníky cyklistiky k nám na Výstaviště, ale i všechny, kdo chtějí na pohodové akci oslavit příchod jara a teplých dnů, které si letos daly na čas. Jsem moc rád, že nám výhled počasí přeje a věřím, že si u nás návštěvníci užijí skvělý den, a to ať už se zapojí do mnoha cyklo aktivit, nebo jen relaxací v parku, kde samozřejmě nebude chybět kromě sportu také dobré jídlo a pití. Prague Bike Fest pomyslně odstartuje sezónu 2023 a pro mě je dvojnásobná radost, že se tak stane prostřednictvím akce z naší vlastní produkce,"zve na akce Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

Den, který nemůže ujít žádnému milovníkovi cyklistiky!

        Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.

        Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.

        Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.

    ModerovanáBike Trial Show Vaška Koláře spolu s workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.

        Flatland workshop a show Martina Dražila.

    Big Air Show s osmimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.

        Soutěže pro děti, jako je např. dětská bike olympiáda pro ty nejmenší, až po jízdu na zadním kole a track stand pro větší děti.

        Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.

        SAZKA pumptrack zóna s bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení. Workshopy a volné jízdy v pumptracku několikrát denně vystřídají moderované show profesionálních jezdců. Program v zóně bude moderovat Jan Valenta (trojnásobný mistr světa kat. Master a účastník závodů X-Games). Akce bude zařazena do ModularPumptrackChallenge – celoročního republikového závodu v modulárním pumptracku.

     Díky společnosti SAZKA se mohou návštěvníci také setkat s českou královnou cyklistiky pro rok 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českým reprezentantem ve Freestyle BMX.

        ….a spoustu dalšího programu v nabitém cyklodni ….

        V Křižíkově pavilonu B proběhnou přednášky na témata jako cestování na kole   nebobikefittingu – správné nastavení posedu a sedla.

  

Fakta k akci:

Kdy: 22.4. 2023

V kolik: od 10.00 do 20.00 hodin

Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)

Vstupné: 100–380 Kč

Vstupenky na Goout.net:https://goout.net/en/prague-bike-fest-2023/szdqrfv/

 

Záštitu nad festivalem převzali:

·         Mgr. Martin Kupka,ministr dopravy ČR

·         Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu

·         Mgr. Jan Chabr, předseda Výboru pro energetiku ZHMP

·         Velvyslanectví USA v Praze

 

www.navystavisti.cz

www.mvp.cz

www.kola-radotin.cz


 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |