Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valachy man s novinkami: u Bystřičky, s novou tratí a jako mistrovství ČR v terénním triatlonu

27.4.2023 11:23

Nové místo konání, nový termín a rozšíření o novou závodní kategorii, která má status závodu Mistrovství ČR v terénním triatlonu: takový bude letošní Valachy Man, největší veřejný triatlonový závod v České republice. Jeho třináctý ročník se tentokrát uskuteční těsně před prázdninami, o víkendu 24. a 25. června u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku.

Bookmark and Share

 

Registrace do závodu jsou spuštěny na www.valachytour.cz. Při přihlášení do 1. 6. mohou sportovci využít výhodnější startovné, včetně závodů dětí.

„Po letech, co Valachy mana pořádáme, jsme si v triatlonovém světě vybudovali pověst akce s kvalitní organizací a díky tomu letos dostali možnost stát se závodem Mistrovství České republiky v terénním neboli Xterra triatlonu, což je pro nás velká čest. Ke dvěma tradičním závodním trasám Valachy manatak letos přidáváme ještě jednu novou s distancemi podle pravidel evropského poháru a můžeme se těšit na účast české triatlonové špičky a také mj. olympionika Jaroslava Kulhavého nebo Ironmana Petra Vabrouška. Současně je to i příležitost pro kohokoli, kdo si chce zkusit novou, ještě náročnější sportovní výzvu. Do XterraValachy originalse může přihlásit kdokoli. Nová trasa obnáší 1 500 metrů plavání, 30 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů trialového běhu,“ uvedlBohuslav Komín, hlavní organizátor DATART Valachy tour, jejíž je Valachy man součástí.

 

 

Nově se také Valachy man stěhuje od vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově k vodní nádrži Bystřička, která se nachází rovněž na Vsetínsku a kde pořadatelé nalezli kvalitní terén a vstřícné zázemí. „Jinak samozřejmě zůstává to hlavní, co Valachy mana dělá Valachy manem: skvělá atmosféra rodinné akce pro sportovce všeho věku a zkušeností, v oblíbeném formátu intervalového startu. Máme trasy i pro děti, které se opět utkají v různých distancích v šesti věkových kategoriích. Pro dospělé pak kratší závod pro hobíky a začátečníky, dlouhou trasu pro zkušenější sportovce, zůstává imožnost si zazávodit ve štafetě. Nová výzva v podobě Xterra Valachy mana je třešinkou na dortu. To vše v krásném prostředí u Bystřičky, nejstarší nádrže v povodí Moravy,“ doplnil Bohuslav Komín.

„Velmi nás těší, že se pořadatelé rozhodli uspořádat tak známou a prestižní akci právě v Bystřičce. Příroda u nás je nádherná a věříme, že sportovcům znásobí zážitek ze závodu. Chceme pořadatelům vyjít maximálně vstříc ve všem, co si taková akce žádá, včetně poskytnutí potřebného počtu členů sboru dobrovolných hasičů a techniky do těžce přístupného terénu a vyškolených zdravotníků. Další smysl vidíme v podpoře cestovního ruchu,“ uvedl starosta Bystřičky Zbyněk Fojtíček.

Pro sportovce, ale i jejich doprovod a diváky bude připraven také doprovodný program s partnery nebo after party s hudebním večerem na pláži, kde bude start, cíl i depo závodu. „Opět chystáme i živé vysílání ze závodu se záběry z depa i z trati,“ uzavřel Bohuslav Komín.

 

Harmonogram Valachy mana:

 

SOBOTA 24. 6. 2023

-         dlouhý Valachy man (350 m plavání – 15 km horské kolo – 5 km trailový běh)

-         štafeta (350 m plavání - 15 km horské kolo – 5 km trailový běh)

-         NOVINKA - XTERRA VALACHY OFFICIAL (XTERRA Evropský pohár a Mistrovství ČR - 1 500 m plavání - 30 km horské kolo - 10 km trailový běh)

 

NEDĚLE 25. 6. 2023

-         krátký Valachy man (250 m plavání – 14 km kolo horské či trekingové – 3 km běh)

-         dětský Valachy man (6 věkových kategorií - různé distance)

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |