Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklistickým maratoncem Vysočiny roku 2023 se stal Jan Pechek

29.5.2023 11:14

Za necelých osmaosmdesát minut si dojel do cíle pro zlatou medaili Jan Pechek (ročník 1994), který se tak poslední květnovou sobotu stal vítězem 18. ročníku Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina 2023.

Bookmark and Share

 

Devětadvacetiletý Jan Pechek se startovním číslem 21 pochází z Vlasenice. Cílovou pásku prorazil s časem 1:27:21. „Na kopcích trochu foukalo. Jinak to byla celkem rychlá trať,” reagoval v cíli Jan Pechek, který od pátého kilometru jel závod sólo s průměrnou rychlostí 29 kilometrů za hodinu.

Stříbro vyhrál předloňský vítěz Karel Dlouhý (1984) s časem 1:29:10, loni zlatý Radek Roupec (2001) s časem 1:31:22 skončil pátý.

Pravý maraton odstartoval šéf Senátu

Hlavní závod už tradičně odstartoval v jedenáct hodin významný rodák z Vysočiny ‒ předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil.

Osmnáctý ročník měl dvě novinky: trať byla dlouhá poctivých maratonských 42,195 kilometrů. „Vrátili jsme se do lesů, kam jsme dřív nemohli kvůli kůrovci, a tak jsme chtěli, aby se závodníci pořádně projeli po Vysočině,” uvedl František Boudný, jeden ze spoluorganizátorů a ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která je generálním partnerem. Druhou změnou bylo přesunutí dříve podzimního závodu na jaro. „Reagovali jsme na podněty cyklistů, kteří se po prázdninách už cítí přesycení nejrůznějšími závody,” vysvětlil František Boudný.

Bike Maraton na Vysočině pořádá Cykloklub Kněžice od roku 2006. Partnerem pitného režimu byl Rodinný pivovar Bernard, hlavními partnery nákupní centrum Citypark Jihlava a stavební firma START Zelený. Čipovou časomíru a online registraci zajistila společnost Ptime.

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |