Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tomáš Višňovský vyhrál Bike Valachy Bílá, slunečný den přilákal tři stovky sportovců

19.9.2023 09:24

Tomáš Višňovský se stal vítězem závodu horských kol Bike Valachy Bílá, který se jel v sobotu 16. září ve Ski areálu Bílá. Slunečné počasí přilákalo na třetí akci DATART Valachy tour 180 dospělých sportovců a k tomu 120 dětí.

Bookmark and Share

 

Tomáš Višňovský, několikanásobný slovenský mistr v maratonu horských kol, nedal soupeřům šanci a na hlavní trase dlouhé 48 kilometrů zvítězil stylem „start-cíl“ v čase 1:44. „Trasa byla skvělá. Tady na Bílé je všechno: roviny i kopce, strmý výjezd na výkon i trail, není tu bahno, trasa není zbytečně dlouhá... Bylo to super,“ pochvaloval si Tomáš Višňovský, který soupeřům ujel již v polovině závodu. „Na začátku jsem nechal kluky, ať ukáží, jak jsou na tom, a viděl jsem, že mám rezervu. V druhé části už jsem si jel svoje tempo. Čtyři měsíce jsem netrénoval, toto je od té doby třetí závod, ale ty roky, co jsem jezdil jako profík, naštěstí tělo nezapomnělo,“ dodal.

 

 

Druhý Petr Šťastný za vítězným Višňovským zaostal o 4 minuty. „Dnes mě bolelo úplně všechno. Na začátku jsem se snažil čelo roztrhat, ať nás jede vepředu co nejmíň, a asi jsem to docela přestřelil. Z toho rychlého startu jsem se pak dlouho vzpamatovával. Na konci už jsem toho měl opravdu dost. Závěrečný trail byl krásný, ale já už jsem sotva držel řídítka. Jsem rád, že už jsem v cíli,“ vyprávěl Petr Šťastný. Pětinásobný vítěz celé DATART Valachy tour přesto mohl být spokojen, díky bodovému zisku za druhé místo se výrazně přiblížil šanci na další obhajobu titulu.

Mezi ženami zvítězila Monika Kučerová, průběžně třetí žena v celkovém bodování tour, před druhou Kateřinou Krutílkovou a třetí Ivetou Řičánkovou.

Zpestřením cyklistického dne na Bílé se stala výzva organizátorů, že od nich zvláštní cenu v podobě sportovních ponožek s logem DATART Valachy tour obdrží každý závodník, který bez sesednutí z kola vyjede část trati v délce 150 metrů trati do prudkého kopce lyžařské sjezdovky. V tomto náročném výkonu dokázalo obstát 68 bikerů.

Skvělými sportovními výkony se na Bike Valachy Bílá předvedly i děti, které v rámci Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour závodily v šesti věkových kategoriích od 100 metrů pro čtyřleté sportovce na odrážedlech až po 5 kilometrů pro patnáctileté školáky a školačky.

Seriál DATART Valachy tour vyvrcholí v sobotu 21. října závodem Běhej Valachy v Resortu Valachy v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. V tentýž den budou vyhlášení i absolutní vítězové celého seriálu.

 

 

Vítězové Bike Valachy- muži:

1. Tomáš Višňovský (PROefekt team)   1:44:57

2. Petr Šťastný (Sport Import)                   1:49:02

3. Patrik Toman (Bike ProRacing)            1:49:44

 

Vítězky Bike Valachy - ženy:

1. Monika Kučerová ((Superior riders)  2:08:48

2. Kateřina Krutílková (GHOST Team)     2:12:48

3. Iveta Řičánková                                          2:14:22

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |