Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike maraton Vysočiny letos otevírá kategorii i pro gravelová kola

10.4.2024 13:39

Samostatná kategorie pro gravelové závodníky je zásadní novinkou 19. ročníku cyklistického závodu Předvýběr.CZ Bike Maraton Vysočina 2024, který se letos jede v sobotu 25. května.

Bookmark and Share

„Zařazením nové kategorie vycházíme vstříc vyznavačům nového cyklistického trendu. Závodníci pojedou 21 kilometrů, startovat v této kategorii můžou ženy i muži,“ vysvětluje František Boudný, jeden ze spoluorganizátorů a ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která je generálním partnerem závodu.

 

Dvojitá radost: záštita šéfa senátu a zájem malých závodníčků

 

 

Bike maraton proběhne pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila. „Letos je to už počtvrté. Moc si vážíme, že nám tak významný rodák zachovává přízeň. A mám radost, že i letos odstartuje hlavní závod,“ říká zástupce organizátorů František Boudný.

„Skvělé také je, že poslední dva roky roste zájem dětských závodníků ve věku dvou až deseti let,“ prozrazuje organizátor s tím, že se tak vyrovnává klesající zájem u mladší generace mezi dvaceti a třiceti lety.

 

Tradiční start: od zámku v Kněžicích

Jako tradičně se startuje od kněžického zámku. Hlavní závod dlouhý 42 kilometrů začíná v 11 hodin, letos se jede ve dvou kolech. Maratonská kategorie je otevřená pro ženy a muže od 19 let, pro juniory i ostatní závodníky, kteří si netroufají na hlavní závod, je připravený jednadvacetikilometrový půlmaraton.

Ještě před hlavním závodem se utkají i jezdci dětských kategorií: „baby“ (2-6 let), minižactvo 1 km (ročníky 2016-2017), mladší žáci 2 km (narození v letech 2014-2015) a žáci 10 km (pro ročníky 2010-2013).

Dětské vítěze odmění organizátoři už kolem poledne, výsledky dospělých kategorií vyhlásí ve 14:30 hod.

 

Organizátoři připravili v místě startu bohatý doprovodný program pro děti včetně stánků s občerstvením pro celou rodinu.

Partnerem pitného režimu 19. Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina 2023 je Pivovar Ježek, hlavními partnery jsou nákupní centrum Citypark Jihlava a stavební firma START Zelený. Čipovou časomíru zajišťuje Ptime.cz, kde se závodníci registrují online předem. Bike Maraton na Vysočině pořádá Cykloklub Kněžice od roku 2006. Všechny informace o závodu jsou dostupné na webu www.bikemaratonvysocina.cz.

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly, ústavu Cesta z krize a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |