Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků

22.4.2024 15:21

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidenní seriál horských kol Prima CUP. V malebném prostředí historického centra Hradce Králové úspěšně započal letošní seriál Prima CUP, když se téměř tisíc cyklistů sešlo, aby změřili své síly po dlouhých zimních měsících.

Bookmark and Share

 

Výzva pro všechny účastníky přicházela ve třech variantách - 67 km, 47 km a 15 km. Zatímco slunečné počasí přálo všem závodníkům, největší pozornosti se dostávalo nejdelší trase dlouhé 67 kilometrů.

 

Pestrá a zábavná trasa městskými lesy byla napínavá až do samého závěru, kde ve stejný čas protli cílovou pásku maratonský mistr ČR Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida a český šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss z týmu Česká spořitelna Accolade. Oba jezdci projeli zcela identicky cílový fotofiniš a tak se oba postavili trochu netradičně na nejvyšší stupeň. Třetí skončil Karel Hník také z D2 Mont Merida s odstupem 3:44.

 

 

 

 

Mezi ženami dominovala na trase A Karla Löffelmann z České spořitelny Accolade, která zvítězila s časem 3:01:06 hodin. Za ní se umístily Adéla Šmídová z Training&Food a Lenka Štolbová z Endorphin Republic.

 

Na trase B dominoval Matyáš Veber z Merida BikeRanch Team Junior, zatímco mezi ženami se v této kategorii blýskla nejlepší Karla Nováková z Eleven Head CST Cyklolive. Trasu C, kterou si jako svou výzvu vybrala i primátorka města Pavlína Springerová, ovládli Adam Papoušek z Bike Freaks Holice a Barbora Famfulíková z Cykloklubu Jičín.

 

Během závodění dospělých se v areálu Stříbrného rybníka dopoledne představily také děti do 10 let, kterých se sešlo necelých dvě stě, aby si zazávodily v několika věkových kategoriích.

 

 

 

Ceny nejúspěšnějším závodníkům předal Martin Dvořák, ministr pro evropské záležitosti České republiky, který svou přítomností podpořil prestiž celého podniku. Program vygradoval tombolou o horské kolo značky Merida.

 

Dalšími zastávkami seriálu Prima CUP budou 18. května Silesia Bike Marathon a 26. května Merida Stolové hory. Oba závody se uskuteční jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu.

 

Podrobnosti o celém seriálu naleznete na www.iprimacup.cz.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |