Česká verze English version
Cykloserver.cz

159 - ČESKOBUDĚJOVICKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. České Budějovice, Hluboká, Vodňany, Týn nad Vltavou, Protivín, Netolice, Český Krumlov.


Název: 159 - ČESKOBUDĚJOVICKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ČESKOBUDĚJOVICKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Mapou rybníků a bělostných blatských statků bychom mohli nazvat tento kout typické jihočeské krajiny. Nádhera lidové selské architektury zůstala zachována a mnohde se odpovědně opravuje a udržuje pro příští generace, jako doklad umu prostého venkovského zedníka. Na soutoku Vltavy a Malše leží jihočeská metropole České Budějovice. Zeleň a voda objímají českou „Florencii“, jak ji pro jistou nepopiratelnou líbeznost nazval Jan Neruda. Na severním okraji mapy hlídá přechod řeky město Týn nad Vltavou, dlouho jediný most mezi Budějovicemi a Prahou. Severozápadní okraj mapy střeží město, kterému dala název voda, živel životodárný a smrtonosný – Vodňany, jistě hrdé nejen na svou odrůdu kapra. Pohodové městečko Netolice, dalo jméno slavnému rybníkáři Štěpánkovi. V jejich těsné blízkosti se znovu probouzí česká renesance v nejskvostnějším pojetí – zámek Kratochvíle. Na výspě Písecké pahorkatiny zhlíží k Budějovicím světoznámý zámek ve stylu tudorovské gotiky – Hluboká. Předností této krajiny pro cyklisty je její rovinatý charakter v pánvích a množství dobrých cest mezi drobnými sídly a po hrázích četných rybníků. Ani milovníci kopců nepřijdou zkrátka. Okolí vltavského údolí severně od Hluboké a 100 m vysoký Lišovský práh oddělující pánve jim dají možnosti k uspokojení. Trasy lze vzájemně propojovat v místech kde se dotýkají nebo použít spojovacích tras a vytvořit si tak vlastní varianty výletů. Všechny trasy jsou napojeny na železniční spojení a většina vychází z dopravních a kulturních uzlů. Doplňující informace o důležitých sídlech, kulturních událostech, muzeích a hlubších zajímavostech přírody a její ochrany jsou v textech mimo popisy tras. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |