Česká verze English version
Cykloserver.cz

164 - PODYJÍ, THAYATAL

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Moravské Budějovice, Jaroměřice, Želetava, Podyjí, Vranov.


Název: 164 - PODYJÍ, THAYATAL
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

PODYJÍ - Thayatal cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Mapa zobrazuje historické pomezí České republiky a Rakouska na středním toku řeky Dyje. Území bylo donedávna rozdělené železnou oponou a střežené vojsky Pohraniční stráže. Paradoxně tím došlo k uchování jedinečných přírodních krás, které dnes mohou obdivovat návštěvníci na obou březích této čarokrásné řeky. Její název pochází od příslušníků keltského kmene Illyrů, prvního známého národa žijícího na tomto území. Po stěhování národů se zde natrvalo usídlili Slované. Doložené je zde jedno z center Velkomoravské říše (9. stol.). Kolem něho se také vyvinulo současné centrum, okresní město Znojmo s více než 40 000 obyvateli. Mimo něj není v mapě žádné další místo, o kterém bychom mohli hovořit jako o průmyslovém. Zato je zde řada malých městeček a obcí s cennými architektonickými památkami, neporušená příroda a lákadlem je jistě i vinařská tradice. Výbornou kvalitu prostředí dokládá jeho rekreační význam po obou stranách hranice a zřízení Národního parku Podyjí. V poslední době prudce vzrostla obliba cykloturistiky a tento trend se nevyhnul ani oblasti Podyjí. Budují se značené cyklotrasy, díky kterým můžete v sedle svého kola navštívit taková zajímavá místa, jakými jsou např. královské město Znojmo, Moravské Budějovice, Jevišovice, zajímavé hrady, zámky a zříceniny (Vranov nad Dyjí, Bítov, Cornštejn) či kouzelné okolí Vranovské přehrady. Na kole se můžete vydat také do NP Podyjí, kde jsou trasy vedeny zejména po zpevněných lesních cestách a bývalé asfaltové obslužné komunikaci. K našim jižním sousedům Vás zavedou česko-rakouské okruhy, odlišené tematicky i značením a spojující místa na obou stranách hranice. Rakouské trasy využívají značených regionálních tras (Weinviertel, Kamp-Thaya-March) a jsou vedeny převážně po kvalitních silnicích nejnižší kategorie. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |