Česká verze English version
Cykloserver.cz

149 - OSTRAVSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Ostrava, Český Těšín, Karviná, Bohumín.


Název: 149 - OSTRAVSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

OSTRAVSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Ostravsko patřilo po staletí k méně významným okrajovým částem země na historické hranici Moravy a Slezska. Objevením ložisek černého uhlí v Ostravské pánvi na konci 18. století spolu se stavbou železnice v polovině 19. století nastal prudký rozvoj průmyslu. Z původně malých měst a obcí se postupně stala velká průmyslová centra a celá ostravská aglomerace jednou z nejvýznamnějších průmyslových oblastí v ČR. Koncentrace velkých podniků těžkého průmyslu, tepelných elektráren a dolů však velmi nepříznivě poznamenala životní prostředí, které je zde silně narušené. Navzdory velké industrializaci mohou turisté v regionu nalézt řadu zajímavých míst, a to jak přímo ve městech a vesnicích, tak v jejich zázemí. Milovníky přírody určitě zaujme CHKO Poodří, jejíž hranice sahají až k předměstím Ostravy, dále četné rybníky či bludné balvany jako pozůstatky čtvrtohorního zalednění. K významným kulturním památkám patří zámky (např. Kravaře) a zachovalá historická jádra měst (Hlučín, Karviná, Cieszyn aj.). V řadě obcí se dochovaly typické stavby jednotlivých národopisných oblastí, např. Špýchary na Hlučínsku nebo dřevěné kostely na Těšínsku. V celém pohraničí se nacházejí objekty předválečného opevnění ČSR z l. 1935–38, unikátní je zejména areál v Hlučíně – Darkovičkách. V letních měsících lze ke koupání využít některé z vodních nádrží (Těrlicko, Žermanice, hlučínská štěrkovna apod.). Poznávat kraj Ostravska je možné také ze sedla bicyklu. Nespornou výhodou oblasti je malá náročnost terénu, která umožňuje i méně zdatným cyklistům dojet téměř kamkoli. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |