Česká verze English version
Cykloserver.cz

147 - OLOMOUCKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Olomouc, Přerov, Prostějov, Kojetín, Hulín.


Název: 147 - OLOMOUCKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

OLOMOUCKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Olomoucko, to je především rovina Hornomoravského úvalu a podhůří přilehlých hor: Jeseníků, Oderských vrchů a Hostýnských vrchů. Zajímavá zákoutí nabízí samotná řeka Morava, která je osou tohoto kraje a na jejímž ještě ne zcela regulovaném toku se nacházejí původní meandry a lužní lesy se vzácnou faunou a flórou. Výhodná poloha tohoto kraje jej předurčila k tomu, aby se stal již od středověku hospodářským a kulturním těžištěm širší oblasti, sama Olomouc byla po staletí hlavním městem Moravy a nyní je její jádro po Praze druhou nejvýznamnější městskou památkovou rezervací v ČR. Kromě Olomouce mají i jiná okolní města množství historických pamětihodností, jejichž význam daleko překračuje rámec regionu, jmenujme např. Kroměříž s jejím nádherným zámkem a zahradami, Přerov, Prostějov, Šternberk, Lipník nad Bečvou a Holešov. V podstatě se dá ale říci, že skoro každá obec nebo městečko má co nabídnout, Haná totiž oplývá pamětihodnostmi především z doby baroka, od zámků (Chropyně, Tovačov, Velká Bystřice, Žerotín aj.) po chrámy a kostely (Sv. Kopeček, Dub n. Mor. atd.). Mnoho možností na výběr tras nabízí okolí toku řeky Moravy, kde lze po klidných cestách vyjíždět jak na sever od Olomouce tzv. Litovelským Pomoravím tak na jih až do Kroměříže. Cyklisty je hojně navštěvované malebné údolí řeky Bystřice, které vede lesnatým podhorským krajem.Olomoucko nabízí tedy řadu zážitků jak milovníkům přírody, tak vyznavačům historie a umění. Proto přejeme příjemné chvíle strávené v tomto kraji na kolech i pěšky. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |