Česká verze English version
Cykloserver.cz

145 - DRAHANSKÁ VRCHOVINA

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Prostějov, Kostelec na Hané, Vyškov, Drahany, Konice, Jedovnice, Ivanovice na Hané.


Název: 145 - DRAHANSKÁ VRCHOVINA
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

DRAHANSKÁ VRCHOVINA cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Pestré, lesnaté a mnohotvárné území severovýchodně od Brna, součást Brněnské vrchoviny – to je Drahanská vrchovina, rozdělena dle reliéfů na tři části – Adamovskou vrchovinu, Moravský kras a Konickou vrchovinu. Adamovská vrchovina leží v jihozápadní části území. Vyznačuje se širokými hřbety se zarovnaným, k jihu klesajícím povrchem. Hřbety oddělují hluboce zaříznutá údolí s příkrými svahy. Východní okraj území prořezává průlomové údolí Svitavy. Největší výšky dosahuje vrchol Holíkov (665 m n. m.). Moravský kras zaujímá střed jižní části vrchoviny. Rozprostírá se na ploše 94 km2 s několika přísně chráněnými přírodními rezervacemi.Tvoří jej 4–5 km široký, asi 25 km dlouhý pás devonských vápenců. Od konce druhohor zde vznikaly různé krasové útvary – údolí, žleby, závrty, propasti, propadání a vyvěrání vod a zejména rozsáhlé jeskynní systémy, často s bohatou krápníkovou výzdobou. Konická vrchovina zaujímá severní a východní část území. Základním krajinným prvkem jsou zbytky zarovnaného a horotvornými tlaky vyzvednutého povrchu, dosahující největších výšek vrcholem Skalky (735 m n. m.), který je současně nejvyšším bodem Drahanské vrchoviny. Mapa zahrnuje část kopcovité Drahanské vrchoviny a část úrodné, rovinaté Hané. Celé území je propojeno hustou sítí značených cyklotras, a tak se nám nabízí možnost poznat tento pestrý a krásný kraj ze sedla kola. Milovnící přírody jistě zavítají do romantického Moravského krasu, vyznavači historie mohou navštívit památky Vyškovska či Prostějovska a unavené cykloturisty pak bude k odpočinku lákat Plumlovská přehrada.Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |