Česká verze English version
Cykloserver.cz

132 - PLZEŇSKO JIH

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Plzeň, Přeštice, Stříbro, Dobřany, Horšovský Týn, Nýřany, Kladaruby.


Název: 132 - PLZEŇSKO JIH
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

PLZEŇSKO - jih cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Slovanské osídlení neobydlených území probíhalo na plzeňsku až od 7. stol. a to jen velmi zvolna; do 8. stol. náleží Hradiště u Březiny a Bukovecké hradiště, spíše do 9. stol. Hůrka (Stará Plzeň). Do doby vzniku českého státu v 10. a 11. stol. byla zalidněna převážně jen Plzeňská kotlina, nikoliv okolní pahorkatina. Další fázi osídlení – vnitřní kolonizaci i dosud neobývaných lesnatých oblastí, obstaraly zvláště kláštery Kladruby (zal. r. 1115), Plasy (r. 1145), Nepomuk (r. 1153) a Chotěšov (r. 1200). Zásadní proměnou prošlo území počátkem vrcholného feudalismu ve 2. pol. 13. a poč. 14. stol., kdy za posledních Přemyslovců a za Lucemburků se v podstatě dotváří dnešní sídelní síť, založena byla většina dnešních vsí, měst a hradů. Milovníci kol naleznou, navzdory silné industrializaci plzeňské aglomerace, v blízkém okolí Plzně zachovalou přírodu a řadu turistických cílů. Na jih od Plzně doporučujeme navštívit lovecký zámeček Kozel s rozsáhlým polesím a hrad Lopatu s nedalekým Kornatickým rybníkem, na západ od Plzně členité Stříbrsko s přehradou Hracholusky s lodní dopravou v letních měsících (přeprava kol), na sever pak klidné okolí Konstantinových Lázní, hrad Gutštejn, jižní část manětínských lesů a hluboké údolí Střely. Ochrana přírody má v oblasti tradici od r. 1933, kdy byly vyhlášeny první dvě maloplošné rezervace (Lopata, Příšovská homolka), dnes se jich zde nachází 33. Tři dominantní vrcholy v bezprostřední blízkosti Plzně, údolí řek, korálky rybníků jen na dosah od tramvajové dopravy, lesy se silničkami a lesními cestami bez provozu a pěkné asfaltky, to vše dělá z Plzeňska ráj cyklistů. I přímo v Plzni naleznete cyklostezky a přírodní místa pro relaxaci, např. oblíbenou rekreační oblast Bolevecké rybníky. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |