Česká verze English version
Cykloserver.cz

122 - ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Cheb, Kynšperk nad Ohří, Bečov nad Teplou, Chodov, Sokolov, Habartov.


Název: 122 - ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ cykloturistická mapa, 1 : 75 000 V oblasti Západočeských lázní je zastoupeno mnoho různých krajinných prvků. Najdeme zde krásná přírodní zákoutí Slavkovského lesa, uklidňující i životem pulzující prostředí lázeňských měst a současně místa poznamenaná důlní činností. Zemědělství se v tomto kraji nikdy moc nedařilo a tak se obyvatelstvo živilo jednak dobýváním přírodních zdrojů (dřevo, cín, olovo, stříbro, uhlí), a také bylo zaměstnáno v rozvíjejícím se průmyslu (textilní, sklářský, chemický, výroba porcelánu). Již od středověku začíná postupný rozvoj oblasti, o starobylém osídlení svědčí četná hradiště, hrady a zámky. Na mnoha vrších jsou rozhledny, dokladem lidského umu jsou např. technické památky „Dlouhá stoka“ a důl Jeroným. V kraji je nejvyšší hustota smírčích křížů v ČR. Velkým ekonomickým přínosem pro region je lázeňství. Tři největší lázeňská města dosahují evropského významu, o čemž svědčí jména osobností, které zde pobývaly. Mezi ně patří J. W. Goethe, kterého velmi zaujaly místní mineralogické nálezy. Podloží regionu je sopečného původu a Karlovarsko je jedna z mála oblastí u nás, kde jsou možná slabá zemětřesení.. Z přírodních krás je unikátní národní přírodní rezervace Soos, další chráněná území jsou pod správou CHKO Slavkovský les. Podrobné informace o regionu poskytnou návštěvníkům dobře vybavená informační centra. Na konci brožury jsou pro vás připraveny doporučené cyklotrasy s popisem jednotlivých tras, kilometráží i výškovými profily. Mapu je možno zakoupit v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |