Česká verze English version
Cykloserver.cz

109 - OKOLÍ PRAHY, MĚLNICKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Praha, Mělník, Neratovice, Brandýs n. Labem, Veltrusy, Kralupy n. Vltavou, Roztoky, Mšeno, Roudnice n. Labem, Kostelec n. Labem, Štětí.


Název: 109 - OKOLÍ PRAHY, MĚLNICKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

OKOLÍ PRAHY - Mělnicko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Oblast Mělnicka se nachází severně od Prahy, na soutoku řek Labe a Vltavy. Geologické složení území vytvořily převážně druhohorní křídové útvary, přikryté čtvrtohorními vrstvami. Většinu jihozápadní poloviny Mělnicka zaujímá rozsáhlá nížina, ohraničená vrchy v okolí Veliké vsi a výšinami levého vltavského břehu a podhůří Řípu. Severovýchodní část okresu tvoří zčásti zvlněná pahorkatina, protkaná množstvím údolí a skalnatých roklí v pískovcové krajině. Výškové rozdíly se na Mělnicku pohybují od 152 do 508 m n.m. Historie krajiny je velmi rozmanitá. Archeologické nálezy dokazují stálé osídlení již od doby kamenné. Dnes je Mělnicko zemědělsko-průmyslovým krajem s rozvinutou dopravní sítí. Významné jsou petrochemické továrny Spolana v Neratovicích a Kaučuk v Kralupech nad Vltavou, na Labi je vystavěno několik tepelných elektráren. Důležitou úlohu zastává zemědělství. Turistům nabízí Mělnicko mnoho zajímavých příležitostí. Město Mělník se svou bohatou historií, krásnými chrámy, galeriemi i vinařstvím. Nelahozeves s překrásným zámkem a Lobkowiczkou obrazárnou, rodiště Antonína Dvořáka. Ve Veltrusích je možno navštívit kromě zámku i obdivuhodný anglický park. Další zámek s etnografickou kolekcí asijských a afrických kultur je v Liběchově. Unikátní je oblast Kokořínska. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |