Česká verze English version
Cykloserver.cz

102 - LUŽICKÉ HORY, ČESKOLIPSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Česká Lípa, Mimoň, Jablonné v Podještědí, Nový Bor, Kamenický Šenov, Česká Kamenice, Hrádek n. Nisou, Stráž p. Ralskem, Cvikov.


Název: 102 - LUŽICKÉ HORY, ČESKOLIPSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

LUŽICKÉ HORY - Českolipsko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Lužické hory se rozkládají v severním pohraničí České republiky. Jako CHKO byly vyhlášeny v r. 1976 na ploše 270 km2 převážně v okrese Česká Lípa, se sídlem správy v Jablonném v Podještědí. Jde o krajinu s cennou přírodovědeckou hodnotou, málo narušenou průmyslem a činností člověka, se zdravým životním prostředím, lesy, skalami s romantickými zákoutími, běžnou i vzácnou florou a faunou. Geologický podklad je tvořen převážně druhohorními pískovci, kterými následně místy pronikly třetihorní vulkanické výlevy čedičů, znělců a trachytů. Za dlouhé miliony let se vytvořila krajina se zaoblenými kopci, s pískovcovými skalami a roklemi na jejich úpatích. Zbytky původních smíšených lesů se zachovaly pouze v nepřístupných vrcholových partiích, ostatní území pokrývají převážně smrkové nebo borové monokultury. Mimo nepřeberné množství přírodních zajímavostí se můžeme obdivovat lidským výtvorům, jako jsou lužické chalupy, hrázděné či roubené s břidlicovou výzdobou štítů a krytinou střech, drobné církevní stavby, sochy světců, skalní kaple, zámky, hradní zříceniny. Vrcholy a desítky skalek umožňují daleké i zajímavé rozhledy, v údolích jsou to zase soustavy pískovcových labyrintů. Nejvyšším vrcholem Lužických hor je hraniční hora Luž (793 m). Dominantním vrcholem na české straně hor je rozložitá Jedlová (774 m) a špičatý Klíč (760 m) nad Novým Borem. V hlavním hraničním hřebeni se nacházejí další výrazné vrcholy: Weberberg, Pěnkavčí vrch, Hvozd, Loupežnický vrch a Popova skála. Ve vedlejším hřebeni nad Českou Kamenicí pak Studenec, Velký Javor a Velká Tisová. Mimo běžnou zvířenu můžeme potkat stádečka muflonů a kamzíků. Mezi dominantní rostliny v této oblasti patří chráněné druhy měsíčnice vytrvalá, na vlhkých loukách prstnatec májový. V posledních letech se rozšiřuje invazní druh náprstník nachový. Na západní straně mapa navazuje na CHKO Labské pískovce a České středohoří, na jihozápadu je CHKO Kokořínsko vzdáleno od CHKO Lužické hory zhruba 20 km. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |