Česká verze English version
Cykloserver.cz

170 - SLOVÁCKO, BÍLÉ KARPATY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Uherský Brod, Uherské Hradiště, Luhačovice, Slavičín, Bojkovice, Brumov-Bylnice, Valašské Klobouky, Trenčín, Kunovice, Nivnice, Hluk.


Název: 170 - SLOVÁCKO, BÍLÉ KARPATY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

SLOVÁCKO - BÍLÉ KARPATY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Bílé Karpaty –  pohoří na česko-slovenské hranici s velkým botanickým i zoologickým bohatstvím a stejnojmenná chráněná krajinná oblast (vyhlášena r. 1980) a biosférická rezervace UNESCO (1996); slovenská CHKO Biele Karpaty vznikla v r. 1979. Slovácko – malebná krajina, bohatá historie a dosud živé folklórní tradice. Navzdory hospodářskému rozmachu na poč. 20. stol. a přeměny většiny měst v průmyslová centra zde dosud přežívá lidová kultura a lze tak poznávat rozdílné zvyky jednotlivých národopisných oblastí Slovácka (Horňácka, Dolňácka, Moravských Kopanic a Luhačovického Zálesí). Krajina Slovácka a Bílých Karpat přináší příležitosti k letní i zimní rekreaci skutečně pro každého. Za zdravím zamíříme do největších moravských lázní Luhačovic, milovníci folklóru navštíví Hluk a Vlčnov s tradiční „Jízdou králů“, po stopách J. A. Komenského se vydáme do Nivnice či Komně, za velkomoravskou tradicí zase do Starého Města a Uherského Hradiště, nepohrdneme ani návštěvou Uherského Brodu, horňáckých obcí Velká nad Veličkou či Kuželov s proslulým větrným mlýnem atd. Perlou slovenské části je bezesporu Trenčanský hrad. Dobré podmínky pro lyžování najdeme např. na Mikulčině vrchu, Velké Javořině, Jelenovské nebo Královci. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |