Česká verze English version
Cykloserver.cz

169 - SLOVÁCKO, HODONÍNSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Hodonín, Bzenec, Kunovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Veselí nad Moravou, Kyjov, Skalica, Hluk, Strážnice, Uherský Ostroh.


Název: 169 - SLOVÁCKO, HODONÍNSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

SLOVÁCKO - Hodonínsko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Malebná krajina, bohatá historie a dosud živé folklórní tradice – to je Moravské Slovácko. Jeho přírodní a kulturní pestrost vyplývá i z morfologie krajiny. Přirozenou osu oblasti tvoří úrodný úval podél řeky Moravy, sevřený mezi hřebeny Bílých Karpat na jihovýchodě a Chřiby na severo-západě. Příhodné přírodní podmínky spolu s přítomností významných obchodních cest vytvořily již v nejstarších dobách předpoklady pro osídlení. Svědčí o tom četné archeologické nálezy, pocházející nejen z období Velkomoravské říše. Navzdory hospodářskému rozmachu na poč. 20. stol. a přeměny většiny měst v průmyslová centra zde dosud přežívá lidová kultura a lze tak poznávat rozdílné zvyky jednotlivých národopisných oblastí Slovácka. Folklórní slavnosti se pravidelně konají např. ve Vlčnově a Hluku (Jízda králů), Strážnici (Strážnické slavnosti), tradiční krojované hody v obci Vlkoš nebo Ježově a na mnoha dalších místech působí národopisné soubory dětí i dospělých. Oblast je také prodchnuta historií a odkazem významných osobností našich dějin – po stopách „učitele národů“ J. A. Komenského se můžeme vydat do Nivnice či Uherského Brodu, Hodonín je zase rodným městem T. G. Masaryka, za návštěvu jistě stojí Kyjov se svou ojedinělou renesanční radnicí apod. A konečně nezapomeňme, že se nacházíme ve vyhlášené vinařské oblasti a vychutnejme si nejen lahodný mok pro tento kout naší země tak typický, ale třeba jízdu na kole po cyklistických trasách a stezkách, kterými je území v rozsahu této mapy hojně protkáno. Přejeme Vám příjemné zážitky a vždy šťastnou cestu! Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |