Česká verze English version
Cykloserver.cz

162 - PELHŘIMOVSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Pelhřimov, Jindřichův Hradec, Pacov, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Kardašova Řečice.


Název: 162 - PELHŘIMOVSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

PELHŘIMOVSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Pelhřimovsko se rozkládá v jižních Čechách v oblasti Křemešnické vrchoviny. Pro tuto část Českomoravské vrchoviny s nejvyšším vrcholem Křemešníkem (765 m n. m.) je typická zvlněná krajina s množstvím vodních toků, rybníků a přírodních vodních nádrží. Najdeme zde také několik přírodních památek, rezervací a přírodních parků, z nichž vyniká cenná lokalita Chýnovské jeskyně. Pelhřimovsko však láká k návštěvě také svými kulturně-historickými památkami a zajímavostmi. Přirozeným centrem regionu je okresní město Pelhřimov, nazývané také „městem rekordů a kuriozit“ či „branou Vysočiny“. Jednou z nejnavštěvovanějších památek v celých jižních Čechách je renesanční zámek Červená Lhota, postavený v romantické poloze na skále u rybníka. Za pozornost jistě stojí romanticky upravený gotický hrad Kámen, rozsáhlý premonstrátský klášter v Želivi nebo malebná města jako Kamenice nad Lipou, Pacov, Kardašova Řečice a mnohá další. Mimo pelhřimovský okres, zato však stále v rozsahu této mapy, pak leží město Jindřichův Hradec, o jehož historickém a kulturním významu jistě není třeba polemizovat. Pelhřimovsko Vás samozřejmě může zaujmout také ze sedla Vašeho dvoukolového miláčka. Ve srovnání s některými jinými regiony zde sice nenajdete tak hustou síť v terénu vyznačených cyklotras či cyklostezek, přesto ani příznivci kola nepřijdou zkrátka. Nabízíme Vám několik doporučených cyklistických tras a okruhů, které Vás provedou nejzajímavějšími místy, zahrnutých v naší mapě. Nezbývá než popřát Vám hodně příjemných zážitků a šťastnou cestu! Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |