Česká verze English version
Cykloserver.cz

129 - ORLICKOÚSTECKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Jablonné, Lanškroun, Vamberk, Žamberk, Králíky, Letohrad.


Název: 129 - ORLICKOÚSTECKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ORLICKOÚSTECKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Současné Orlickoústecko, v minulosti chudý podhorský kraj, je dnes oblastí, kde rozmanité přírodní krásy a kulturní památky doplňuje vyspělý průmysl a produktivní zemědělství. Oblast je ohraničena Orlickými horami a masivem Králického Sněžníku, které tvoří hranici s Polskou republikou. V posledních letech je území vyhledáváno také příznivci kol, kteří zde nacházejí ideální podmínky – silnice a cesty s malým provozem, rozmanitý terén, zajímavou přírodu a množství kulturních památek. Krajina mapy se vyznačuje značnou členitostí a poskytuje proto velice příznivé podmínky jak pro letní a zimní rekreaci, tak i pro turistiku a cykloturistiku. Středisko vodních sportů a letní turistiky – Pastvinská přehrada – leží v překrásné krajině v podhůří Orlických hor, nedaleko Zemské brány. Kromě středisek soustředěné zimní a letní rekreace, kde najdou návštěvníci potřebnou pohodu k rekreaci, je v okrese řada zajímavostí a pozoruhodností. Ať už se jedná o poutní barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie a klášter na Hedeči z r. 1696, který tvoří dominantu města Králíky, románskou rotundu sv. Kateřiny v České Třebové, pocházející z první poloviny 13. století, nebo hrad Litice nad Orlicí. Návštěvníky Orlickoústeckého regionu potěší překrásné prostředí s množstvím přírodních zajímavostí a atraktivit. Zklamaní nebudou ani milovníci historických a uměleckých památek. Naleznou zde různé druhy pevností, zajímavou zámeckou, církevní a městskou architekturu, která spolu s památkami archeologickými dokumentuje historický vývoj tohoto severovýchodního cípu Čech. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |