Česká verze English version
Cykloserver.cz

117 - RYCHLEBSKÉ HORY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Jeseník, Lipová-Lázně, Šumperk, Hanušovice, Vrbno p. Prad., Králíky.


Název: 117 - RYCHLEBSKÉ HORY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

RYCHLEBSKÉ HORY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Území zobrazované mapou Rychlebských hor patří horopisně k Jesenické soustavě a její části k Rychlebským horám, Žulovské pahorkatině a Zlatohorské pahorkatině. Rychlebské hory najdeme severně od města Jeseník. Pohoří je na západu odděleno od Králického Sněžníku Kladským sedlem, z jihu Jeseníkama. Na sever a východ už pokračuje pouze polská rovina. Hlavní hřeben leží na Česko-Polské hranici, odkud Rychlebské hory pokračují do Polska. Návštěvníky Rychlebských hor potěší překrásné prostředí s množstvím přírodních zajímavostí a atraktivit. Kdo má rád romantiku neopomene se podívat k vodopádům Stříbrného potoka nebo do jeskyní Na Pomezí a Na Špičáku. Zklamáni nebudou ani milovníci historických a uměleckých památek. Naleznou zde různé druhy pevností, zajímavou zámeckou, církevní a městskou architekturu, která spolu s památkami archeologickými dokumentuje historický vývoj tohoto severního cípu Moravy. V Rychlebských horách lze naplánovat hodně zajímavých tras, ať už krátkých výletů, jednodenních túr nebo několikadenního přechodu celého pohoří. Zejména cykloturistika se v poslední době těší velké oblibě a tomuto trendu se přizpůsobuje také naše oblast. Budují se značené cyklotrasy, díky kterým můžete v sedle svého kola navštívit taková zajímavá místa, jakými jsou např. Jeseník, Javorník, Žulová, Vindava, Zlaté Hory a mnohá další. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |