Česká verze English version
Cykloserver.cz

130 - ČESKÝ LES, TACHOVSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Tachov, Mariánské Lázně, Planá, Rozvadov, Přimda.


Název: 130 - ČESKÝ LES, TACHOVSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ČESKÝ LES, TACHOVSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Názvem Český les je označen rozsáhlý horský masiv, který od pradávna tvoří hranici mezi Čechami a Německem. V Čechách je toto hraniční pásmo kopců rozděleno do dvou geograficky zcela svébytných celků. Pro jeho jihovýchodní část je užíván název Šumava – Böhmerwald, zatímco severozápadní část masivu, oddělená od Šumavy Všerubským průsmykem, je označena názvem Český les – Böhmischer Wald. Pásmo Českého lesa vyplňuje příhraniční území bývalých okresů Domažlice, Tachov a část okresu Cheb. K nejvýznamnějším vrcholům Českého lesa náleží Čerchov (1042 m n. m.), který je zároveň nejvyšším vrcholem tohoto horského pásma. Tachovsku vévodí Havran (837 m n. m.) a chebskou část Českého lesa uzavírá vrch Dyleň (940 m n. m.). Po zrušení hraničního pásma, které výrazně omezovalo vstup do hornatých oblastí Českého lesa, se otevřely nové možnosti i pro milovníky cykloturistiky. Řada dobře sjízdných lesních silniček a vozových cest zpřístupňuje i ta nejodlehlejší místa a umožňuje bez větších problémů návštěvu všech kulturních i přírodních zajímavostí regionu. Budují se značené cyklotrasy, díky kterým můžete v sedle svého kola navštívit taková zajímavá místa, jakými jsou např. Tachov, Planá, Broumov, Černošín a mnohá další. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |