Česká verze English version
Cykloserver.cz

120 - CHEBSKO, AŠSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Aš, Cheb, Sokolov, Františkovy Lázně, Nejdek, Habartov, Kynšperk, Selb (D).


Název: 120 - CHEBSKO, AŠSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

CHEBSKO, AŠSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Chebsko, Ašsko se rozkládá v nejzápadnějším koutu České republiky, ze tří stran obklopené Německem. Najdeme zde téměř nedotčenou přírodu, romantická zákoutí a zalesněné kopce, stejně tak jako malebná městečka a historicky cenné objekty. Atraktivitu regionu ještě zvyšuje blízkost známého zápodočeského lázeňského trojúhelníku, ale i německých „sousedů“ Saska a Bavorska. Zemědělství se v tomto kraji nikdy moc nedařilo a tak se obyvatelstvo živilo jednak dobýváním přírodních zdrojů (dřevo, cín, olovo, stříbro, uhlí), a také bylo zaměstnáno v rozvíjejícím se průmyslu (textilní, sklářský, chemický, výroba porcelánu). Již od středověku začíná postupný rozvoj oblasti, o starobylém osídlení svědčí četná hradiště, hrady a zámky. Na mnoha vrších jsou rozhledny, dokladem lidského umu je např. technická památka důl Jeroným. Z přírodních krás je unikátní národní přírodní rezervace Soos, další chráněná území jsou pod správou CHKO Slavkovský les. Doslova rájem je pak okolí Chebu a Aše pro cyklisty. S velkou slávou zde byly v r. 2001 otevřeny cyklostezky, které umožňují poznat nejzajímavější turistické lokality této půvabné příhraniční oblasti. Hlavní část cyklotras vede mimo obydlená místa, po zpevněných lesních komunikacích, ideální terén pro cykloturistiku je také v okolí potoka Bílý Halštrov. Kromě Aše, našeho nejzápadnějšího města, vybízí k návštěvě např. město Hranice, rozhledna na vrchu Háj, Podhradí se zbytky hradu Neuberga, Goethův vrch mezi Aší a Hazlovem a na německé straně lázeňská města Bad Elster a Bad Brambach nebo bavorský Selb s tradicí výroby porcelánu. Podrobné informace o regionu poskytnou návštěvníkům dobře vybavená informační centra. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |