Česká verze English version
Cykloserver.cz

Česko-německé pohraničí, Krušné hory

Dálková cyklotrasa v měřítku 1:80 000. Atraktivní průjezd Krušnými horami podél česko-německé hranice od Aše po Petrovice.


Název: Česko-německé pohraničí, Krušné hory
Autor: SHOCart
Vydavatel: SHOCart
Orientační cena: 109,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

Severozápad republiky se zakusuje do Německa čelistí Krušných hor, zvedající se v souvislé hradbě u Kraslic, avšak první zoubky vystrkují už kopce Smrčiny v Ašském výběžku. Vybrali jsme ty nejkrásnější a nejmalebnější zákoutí tohoto neprávem opomíjeného a předsudky zatíženého koutu naší krásné vlasti. Náhorní planina s lukami, mokřady a starobylou roztroušenou zástavbou se teprve probouzí z letargie minulých režimů, nepřejících rozvoji pohraničí. Průvodce začíná v Hranicích nedaleko trojmezí Čech, Bavorska a Saska a podél česko-německé hranice postupuje na severovýchod. Některé úseky jsou atraktivní na české straně, některé na německé, vždy jsme se ale snažili vybrat to nejlepší, co lze v Krušných horách na kole projet. Trasa končí na hranici Krušných hor a Labských pískovců u Petrovic, kde bude volně navazovat další část cykloprůvodce česko-německým pohraničím. Celá trasa je sjízdná na trekingovém kole, na některých místech nabízíme techničtější variantu pro horská kola. Silnici s vyšším provozem na trase nenajdete, a tak je vhodná i pro rodiče s dětmi. Jednotlivé mapové listy jsou opatřeny také kontakty na ubytovací zařízení, podrobné mapky, výškové profily a itinerář jsou samozřejmostí.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |