Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Závod míru z Budějovic do Varšavy

19.11.2001 14:28

PRAHA 18. listopadu (ČTK) - V příštím roce odstartuje 55. ročník cyklistického Závodu míru 10. května v Českých Budějovicích a vítěz bude znám po desáté etapě 18. května ve Varšavě. Závod je poprvé zařazen do druhé kategorie kalendáře UCI, což znamená, že patří mezi nejvýznamnější etapové podniky sezóny. Na jeho startu se představí sedm až osm stájí první kategorie.

Bookmark and Share

"Jsem rád, že se nám podařilo postoupit mezi elitní etapové závody světa. Před lety jsme se vydali cestou postupných kroků a neustálého zlepšování, což se ukázalo jako správná strategie," uvedl ředitel Závodu míru Pavel Doležel, který v sobotu v německém Freyburgu představil trasu spolu se svými kolegy Thomasem Barthem z Německa a Ryszardem Szurkowskim z Polska. "Jsme jediný závod mezi podniky druhé kategorie, kterému byla udělena výjimka z pětidenního limitu v délce trvání. Nebylo lehké toho dosáhnout a svědčí to o pevné pozici našeho závodu," zdůraznil ředitel závodu. Na jezdce 22 šestičlenných týmů čeká celkem 1502,4 kilometrů rozdělených do deseti etap. Novinkou je časovka družstev na 33,5 kilometru. O napínavost závodu by se měla postarat poslední etapa, kterou je 40 kilometrů dlouhá časovka jednotlivců v ulicích Varšavy, jež by měla výrazně zamíchat celkovým pořadím a možná určit vítěze. Do polské metropole se Závod míru vrátí po dlouhých letech. Program 55. ročníku Závodu míru: 10. května - 1. etapa: České Budějovice - České Budějovice (137,5 km) 11. května - 2. etapa: Třeboň - Pardubice (183,9 km) 12. května - 3. etapa: Pardubice - Hradec Králové (181,6 km) 13. května - 4. etapa: Mladá Boleslav - Saská Kamenice (233,7 km) 14. května - 5. etapa: Zwönitz - Riesa (166,8 km) 15. května - 6. etapa: Oschatz - Riesa (časovka družstev na 33,5 km) 7. etapa: Riesa - Hoyerswerda (105,2 km) 16. května - 8. etapa: Vratislav - Belchatów (223 km) 17. května - 9. etapa: Piotrków Trybunalski - Varšava (197 km) 18. května -10. etapa: Varšava - Varšava (časovka jednotlivců na 40 km)

Diskusní fórum pro: "Závod míru z Budějovic do Varšavy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |