Česká verze English version
Cykloserver.cz

Knihovna - novinky

Seřadit:

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 98,- Kč

V letošním 28. ročníku vychází našemu partnerskému časopisu Cykloturistika již třetí číslo. Je ve znamení destinací z Česka - pokračuje seriál Kolem vlasti s výšlapem na Třistoličník, po trase Via Czechia vás vezme na přejezd Lužickými horami Honza Hocek a Martin Severa jako znalec filmových míst vám nabídne tři trasy v Moravskoslezských Beskydech. K tomu spousta málo známých výletních cílů. Dálkové trasy jsou čím dál tím více oblíbené jak v Česku, tak v zahraničí. Mohou mít podobu linie či okruhu. V tomto čísle časopis přináší informace o projektu okolo deseti korutanských jezer a také o Juliana Bike Mountain Biking Loop, což je novinka loňského léta, která dostává velké doporučení od autorů časopisu. Spousta z vás si chce třeba koupit nové kolo. Podařilo se mi získat do testu dva diametrálně odlišné modely, které celý měsíc prověřoval kolega Petr Štěpánek. Meridu Silex 700, obojživelný gravelbike vhodný na jakoukoli cestu s možností připevnění zavazadel, a expediční trekingové kolo Riverside Touring 900 s dynamem v předním náboji, které vás doveze třeba až na kraj světa. Fotograf a filmař Petr Jan Juračka se rozhodl ke spolupráci s Cykloturistikou. Osvětlí vám, jaké jsou novinky ve fotografické technice – jak, proč a s čím fotí při putování na kole právě on. Poslední díl z pera Ivo Hrubíška z cyklu Ženy a bicykly v zrcadle času vám přinese krásné povídání o Françoise Hervé a jejím společném čtrnáctiletém putování kolem světa v osmdesátých letech. Bude léto a čas trampování na kolech, k němuž se vám budou hodit novinky ze světa spacáků. K tomu další pravidelné rubriky.

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 98,- Kč

V prvním čísle časopisu Cykloturistika redakce posílila české destinace – Smrčiny, nejzápadnější pohoří, Vintířova poutní stezka z Bučiny až do Příbrami, šumavská trasa kolem Oblíku, vrcholy Třinecka – rázovitém regionu na úbočí a hřebenech divokých Beskyd, výletní cíle a rozhledny po celém Česku. K tomu přidala témata funkčního prádla, jak na pití v zimě a tipy na zajímavé cyklotermosky a zateplené lahve, rozhovory s legendou Čestmírem Kalašem a s osobitým Jakubem Vlčkem. Víťa Čenovský se se svým parťákem vydali do královských města Maroka a přejeli část pohoří atlas. Fyzioterapeutka Nikola Dostálová vám poradí, jak na zadní stranu stehen, které jsou častým slabým místem našich čtenářů. A redakce zahrnula i novinky v bikepackingu.

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 98,- Kč

Pro poslední číslo časopisu Cykloturistika pro vás její redakční tým připravil pohodové rozhovory s Pavlem Kadlíčkem, aktivním propagatelem projektu Kola dětem, Václavem Rybářem, jedním z tvůrců držáků na kola Bike Guard. O držácích na kolo a kam s nimi na nejen zimní sezonu je také další z článků. Z techniky přidáme ještě téma: Hledám pedál, značky turistický ideál o možných technologiích nášlapných pedálů. Třetí díl miniseriálu je věnovám mapovým navigacím, odborný redaktor se koukne na zoubek těmto čtyřem: Garmin Edge 830, Edge Explore, Wahoo Elemnt Roam a Wahoo Elemnt Bolt. Celým měsíc nejen v městském provozu testoval odborník na kola Petr Štěpánek Rock Machine Gravelride INT e700 Di2. V rubrice „Pozvěte nás na výlet" vás zase autor Jakub Kasl společně s jeho průvodkyní Veronikou Bobkovou pozvou na italskou zmrzlinu do Bavorského lesa. Trochu duchovní pohody vám ze svého putování přinesou po poutní stezce Via Nova Františkové Šesták a Hejtmánek. Fyzioterapeutku časopisu Cykloturistika fascinují fascie a doporučí vám jak s nimi pracovat a procvičovat je. Dále spousta výletních cílů v celém Česku, ale také na Hané, kde vám místní znalci doporučí pár neotřelých vrcholů, na které si můžete zajet vrácmi Vrchařské koruny Hanácka. V samém závěru autor Ivo Hrubíšek zpracoval medailonek Jacquie Phelanové, nejvýraznější postavy amerického ženského mountainbikingu v době samotných počátků.

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 98,- Kč

Pokračování miniseriálu Zabezpečení jízdního kola, jsme se zaměřili na vnitřní prostory – kolárny, garáže, balkony, chaty atd. Detailněji tři mobilní mapové aplikace – Locus Map, Mapy.cz a Kommot. A k tomu tipy na držáky mobilů na kolo. Cestopis ou rumunských horách s dětmi s medvědy v zádech… Dva rozhovory – jeden s hydrobiologem a fotografem Petrem Janem Juračkou, druhý s vývojářem a otcem mobilní mapové aplikace Locus Map. V domácích terénech se podíváme na Velký Javor u Železné Rudy a také do Jeseníků. V časopisu vyšly už i informace o předplatném na rok 2022.

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 89,- Kč

GPS navigace versus mapové aplikace (miniseriál) - Jak se na kole neztratit; zabezpečení kola - elektronická ochrana kola; Na kole i s kolem (nejen po Alpách) - Besançon a Francouzská riviéra; ženy a bicykly v zrcadle času - Clunker girl nebo také Miss mountainbike; Letem bikepacking světem - Košíkový festival; Vychytávky ze světa cyklobrašen; Besys Vrchařská koruna jižní Moravy; Královským hvozdem na Ostrý a Špičák; Letní pozdrav z iberijské zimy; pohledem fyzioterapeutky - nohama pevně na zemi; SHOCartliga - poznávat, rozhlížet se, moc nepospíchat (rozhovor); Dvoukolové drcení s panem Bezejmenným - rozhovor;

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 89,- Kč

Speciál - Český les; 10 tras doporučených znalci; Krádeže kol - jak jim předejít; Chorvatsko - Cres a Lošinj; Stany pro cykloturistiku a bikepacking; Díky fyzioterapii bez bolesti kolenou

obal

Autor: Jan Hocek

Orientační cena: 359,- Kč

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí! Severní stezka vede severními pohraničními horami mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem České republiky.

obal

Autor: Vítězslava Chrpová

Orientační cena: 89,- Kč

Itálie - Euganejské vrchy; Multiklíče - kapesní kámoši; Fyzioporadna - Srazíme bolest kolenou na kolena; Brašny - řídítkové i rámové; Rozhovory - zakázková výroba rámovek, neklidné nohy na Via Francigena a Islandu; Žitavská poutní cesta za humny; Střed Evropy cestou z Aše k Aschu; Vrchařské výzvy Valašska.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další »

Vyhledávaní v knihách dle:
Rubriky:
Vyhledat text:

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |