Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklostezka Sokolov - Cheb

29.7.2002 15:29

SOKOLOV 24. července (ČTK) - Horní tok Ohře s okolím by v budoucnu neměl být rájem pouze pro vodáky, na své si přijdou i cyklisté. Podle plánů sokolovské radnice by v blízkosti řeky měla vést dálková cyklostezka spojující Sokolov s Chebem.

Bookmark and Share

Na zpracování studie a podkladů pro územní rozhodnutí získal Sokolov 700 000 korun z fondu Phare. "Pokryje to 90 procent nákladů," řekl sokolovský starosta Karel Jakobec. Studie bude zpracována do konce roku. Po vybudování stezky budou moci cyklisté v Karlovarském kraji pohodlně procestovat největší města regionu, včetně krajského, a také největší historické a přírodní památky. Stezka se totiž v Sokolově napojí na cyklotrasu, kterou do historického městečka Loket hodlá vybudovat sdružení obcí Sokolov - východ. Trasa podél Ohře mezi Loktem a Karlovými Vary byla pro cyklisty upravena již před několika lety. Regionem prochází mezinárodní cyklotrasa Euregionu Egrensis, která mimo jiné prochází klášterem Teplá, Mariánskými Lázněmi, Loktem a Karlovými Vary. V Krušných horách, Slavkovském lese a Ašském výběžku se na ni napojují desítky kilometrů cyklotras. Výstavba cyklostezky ze Sokolova do Chebu bude podle Jakobce stát desítky miliónů korun. "Nemůže to být záležitost pouze Sokolova, očekáváme, že se zapojí i ostatní dotčené obce," řekl. Cyklostezka by měla být asfaltová a měla by vést co nejblíže řece. "Jsou podél ní tábořiště, navíc by terén nebyl moc kopcovitý a byl by přístupný i pro rodiny s dětmi," řekl.

Diskusní fórum pro: "Cyklostezka Sokolov - Cheb"

Názor Autor Datum a čas
RE: Cyklostezka Soko... Cabo 21. 5. 2009, 09:54

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |